HA-DX 2016

Fórum rádióamatőröknek.

Re: HA-DX 2016

HozzászólásSzerző: HG5DX » 2016.02.08. 02:34

HA3UU: Az elkövető személyét illetően nincs jelentősége, mert a QSO a hibázó személyétől függetlenül törlésre kerül.
Az nagy baj lenne, ha így lenne. Egy csomó szorzó is mehetne a levesbe. Csak a hibázótól törlik a QSO-t, és még büntetőpontot is adnak, legalábbis szerintem ez a jó értékelés...
Jó lenne az értékelést is szabványosítani, mert már több félével találkoztam én is. De ne ezt ragozzuk.
Szóval én azért is idegenkedek attól, hogy mindenki szorzó legyen, mert ilyennel még nem találkoztam. Igaz az is ritka, hogy a megye (county)mellett szám is van, de ez már régebben is volt így, sok évvel ezelőtt. Talán, ha akkor nem változik vissza csak megyére a kiírás, már mindnyájan megszoktuk volna...
73, Csaba HG5DX
HG5DX

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.02.07. 23:30

Attila, egyazon dologról beszélünk.

A summary előzetes tájékoztató adatokat közöl, az értékelő program pedig végeredményt, ha kérelmeztél pontszámot, ha nem (HA1AH Tibinek köszönhetően a HA DX esetében is így történt). Attól függetlenül a Contest Committee küld egy hibalistát, melyben jelzi, hogy én, vagy a partner követte el a hibát. Az elkövető személyét illetően nincs jelentősége, mert a QSO a hibázó személyétől függetlenül törlésre kerül. És még egy megszívlelendő dolog: a Contest Committee döntése végleges és megfellebbezhetetlen - nincs fellebbezés, magnó vagy CD felvétel, a versenyt értékelő bizottság eredményhírdetésének felülbírálása, mint a hazai versenyek esetén.

Befejezem, mert messze esett az alma a fájától.

73! Jani HA3UU
HA3UU

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.02.07. 22:38

Jani ebben teljesen igazad van!

De ha rosszul számol a versenyprogram, akkor a sum file sem valós adatokat mutat.
A versenykiértékelő program a beküldött log file-ból generálhatna egy "nyers" eredményt amit a log beküldési határidő után, mint kérelmezett pontszámot publikussá tehet.
Így lehetne egy előzetes eredmény lista. Azért szerintem ez a versenyek túlnyomó részénél már alap szolgáltatás.
A végeredmény az más tészta, ott már levonásra kerülnek a hibák stb. stb.

Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.02.07. 21:36

Kedves Attila!

Távol tartom magam a HA DX verenny kiírásával kapcsolatos vélemény-nyilvánítástól. Mindössze csak azt az észrevételt teszem. hogy .cab esetén a "CLAIMED SCORE" sorba semmit sem kell írni. Azt az értékelő program el fogja végezni. Ez igaz minden ARRL, CQ, vagy bármely más verseny .cab kiterjesztésű log értékelésekor. Válasszuk ketté, ha már mindenáron előzetesen szeretné látni valaki, hogy mások mit is csináltak. Arra ott a "'Summary sheet", az részletesen tartalmaz mindent. Én csak K1EA CT és N1MM programot használok. Azok ezt tudják De gondolom, hogy más szoftver is.

73! Jani HA3UU
HA3UU

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.02.07. 20:40

Kedves Jani!

Pedig jó lenne ha hangot adnál véleményednek, simán meg lehet győzni tényekkel. Kérlek ne "outsider"-ként emlegesd magad. Azért én még jó pár versenyen szeretnék veled QSO-ni.
A cabrillo egy szabvány file formátum http://wwrof.org/cabrillo/ ezzel nincs semmi probléma. De a file tartalmát a versenyprogram generálja.
A fejlécben szerepelnek olyan adatok mint például CLAIMED-SCORE, és ha a program rosszul számol akkor hibás eredmény kerül bele, és ha ebből történik a kérelmezett pontok megjelenítése, igen nagy eltérés lehet a kérelmezett és valós pontok között.
Ettől függetlenül, a versenykiértékelő program (HA1AH) helyesen számol, azzal nincs is gond és minden elismerésem Tibié és fejet hajtok eddigi munkája előtt.
Én tudom mi meló egy ilyet készíteni.
Nem kis teljesítmény volt tőle egy remek kiértékelő programot alkotott.

Üdv: Attila
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.02.07. 19:40

Kedves Attila!

Bár számomra vannak dolgok, melyek miatt írásod egyes részeivel nem értek egyet, nem adok neki hangot, mivel "outsider" minősítéssel láttam el magam. Azt azért megjegyzem, hogy egyféle .cab formátum elfogadott, amely nem függ az alkalmazott versenyprogramoktól.

HA1AH Tibit ha már szóba hoztad: az utóbbi évtizedben minden tőle telhetőt megtett, csodálom, hogy eddig bírta.

73! Jani HA3UU
HA3UU

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.02.07. 13:04

Szia Jani!

Itt nem oszt meg senki, senkit. Pont arról szól a történet, hogy mindenkinek jó legyen.
Miért ér többet egy HADXC tag, egy nem tagnál? Függetlenül attól, hogy lázán megugorja a HADXC tagság feltételét, de mondjuk nem akar tag lenni.
Engem érdekel legkevésbé, hogy ki a szorzó. Arról van szó amit Te is említettél, hogy a külföldieknek kell kedvezni, hogy nekik élvezetes legyen a verseny.
Ezt úgy lehet elérni véleményem szerint, hogy minden HA-HG szorzó. Nem teszünk különbséget a HA állomások között. Érjen minden magyar állomás 10 pontot. Ezzel is ösztönözve lennének a HA állomások keresésére. A kezdők pedig lehetőséget kapnak megélni azt, amit a "nagyok" akik versenyállomásról versenyenként megtapasztalnak, hogy egyszerre többen is hívják őket. Csak így lesz lehetőségük a fejlődésre, tapasztalatszerzésre.
Írtam egy levelet a Win-Test készítőinek, hogy megoldható -e a program átalakítása a jelenlegi kiírásnak megfelelően, és felajánlottam nekik 300 vagy 400€ -ot. Annyit írtak vissza, hogy amíg nem lehet pontosan definiálni a szorzókat, addig felejtsük el, nem mintha nem tudnák megoldani, de egy HA-DX kedvért nem fognak órákat programozni, és a felajánlott összegre meg küldtek egy mosolygós arcocskát, én kiéreztem belőle az iróniát.
Persze lehet, használni más programot pl N1MM+ de sokan nem szeretnének programot váltani. Azért érdekes lenne egy statisztika, hogy a HA-DX-en milyen arányban oszlanak meg a versenyprogramok.
Tudomásul kell vennünk, hogy 2016 írunk. Ami anno jól működött mára már nem biztos.
Figyelembe kell venni a mai trendeket, ma már nem küld senki papír log-ot, a kérelmezett pontokat pedig 1-2 héten belül megjelenítik, illetve pár hónap elteltével eredményt hirdetnek, és sorolhatnám tovább.
- kb 15 évig erőmű támogatással én rendeztem a HA DX versenyt saját költségen. Én készítettem a hazai és nemzetközi versenykiírást. A versenyt is én értékeltem - utólag visszatekintve közmegelégedésre. Nem volt egyetlet óvás, vagy ellenvetés sem.

Ezért minden elismerésem.
- a HA DX versenynek nem a magyarok egymás közötti acsarkodásáról, hanem a külföldi versenyzők kiszolgálásáról kell szólnia.

Mint előzőleg említettem, pont ennek az acsarkodásnak a megszüntetése a cél. A HA-DX kiírásban az szerepel, hogy
A HA-DX a Magyar Rádióamatőr Szövetség (MRASZ) által rendezett nemzetközi rövidhullámú rádióamatőr verseny.
Akkor a jelenlegi helyzetben, miért kapnak kivételes szerepet a HADXC-tagok, ennyi erővel lehetnének a MRASZ tagok a szorzók. De ez nem akarom tovább ragozni, véleményem, hogy minden HA-HG legyen szorzó, és mindenki megyerövidítést adjon.
- egy log-fogadó és értékelő program mindenre kiterjedhet - ne a jelenlegi hiányosságokat soroljátok, hanem írjátok meg az új programot.

Minden elismerésem HA1AH-nak. Írt egy kiértékelőszoftvert, és folyamatosan javította a kiírásnak megfelelően. Nem kevés munkaórát beleölve.Nem a szoftverrel van a gond. Az a probléma, hogy a versenyen indulók által használt némelyik program, nem követte a kiírás változásait.
Ezeket kell, helyretenni.

Üdv: Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.02.07. 11:08

Szia Attila!

Én nem hátat fordítok, hanem nem vagyok híve az amúgy is egyre csökkenő versenyző GÁRDA megosztásának. Itt alapvetően a HADXC tagsági szám elhagyására és a pontozásra megy a játék -hazai állomások között. Következtében a HA tábor fele azért fog neheztelni rám, mert a riport után 02-t adok, a másik fele meg azért, mert TO-t? Én ebből nem kérek, még vita szinten sem. De engedj meg négy megjegyzést:

- kb 15 évig erőmű támogatással én rendeztem a HA DX versenyt saját költségen. Én készítettem a hazai és nemzetközi versenykiírást. A versenyt is én értékeltem - utólag visszatekintve közmegelégedésre. Nem volt egyetlet óvás, vagy ellenvetés sem.
- a HA DX versenynek nem a magyarok egymás közötti acsarkodásáról, hanem a külföldi versenyzők kiszolgálásáról kell szólnia.
- egy log-fogadó és értékelő program mindenre kiterjedhet - ne a jelenlegi hiányosságokat soroljátok, hanem írjátok meg az új programot.
- amennyiben megérem, a ketyegőm hamarosan 70-et fog kakukkolni. Erre nincs sok esély, mivel a kórházi zárójelentésemben 2015. januárban a gyógyíthatatlan betegségemet aposztrofálva az írás szerint 2015. áprilisában már el kellett volna vinnie a kaszásnak. Ezért én már csak "outsider" lehetek.

73! Jani HA3UU
HA3UU

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.02.07. 09:32

Szia Jani!

Pont arról szól a történet, hogy nem kell elfogadni a véleményünket. Nem fogunk megharagudni rád.
Sőt örülnénk, ha kifejtedén a Te álláspontodat.
Nem hinném, hogy azért mert itt a fórumon arról beszélgetünk, hogy miként lehetne esetleg jobbá tenni a HA-Dx-et, ezért Te többet nem indulsz el rajta.
Szerintem ez nem jó megközelítése a dolognak.
Átolvasva a "Soapbox" -ot, semmi extrát nem találtam benne, rossz terjedés, jó magyar operátorok, jó verseny, indulok jövőre is, ebből azért túl sok következtetés nem lehet levonni.
Azért érdekelne, hogy akik küldtek jegyzőkönyvet, mennyire voltak tisztába a kiírással.
Nem tartana semmiből megkérdezni őket egy kérdőív segítségével. Minden jegyzőkönyvet küldőnek meg van az e-mail címe.

A másik problémám!
Tegnap este beszéltem HA2QW Lalival, és megkérdeztem tőle, hogy a külföldi kérelmezett pontszámok milyen adatokból lettek megjelenítve.
Ha valóban a beküldött cabrillo file fejlécéből készült el a kérelmezett pontszám, akkor ez nagyon nagy hiba.
Azért, mert pár versenyprogram (ez a külföldi állomásokra vonatkozik) nem veszi szorzónak a hadxc tagsági számot és így rossz eredményt számol.
Aki most esetleg örül az első helyének, lehet a végeredmény kihirdetésekor már az utolsó helyen szerepel.
Ez akkor működne ebben a felállásban jól, ha az összes program a kiírásnak megfelelően számolná a pontokat
Sajnos ez nem így van.

Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.02.06. 20:38

Elfogadom mindannyiótok észrevételeit, véleményét. Viszont a magam részéről elérkeztem ahhoz a ponthoz, hogy a HA DX storno, s ha véletlenül megérem, és be fogok kapcsolni, akkor csak a sávok DX szegmensében CQ DX HA3UU.

73! Jani
HA3UU

HozzászólásSzerző: HG5DX » 2016.02.06. 01:00

A külföldi indulók a soapboxban sok mindent leírtak, leginkább a gyenge terjedésre volt panasz, de magát a versenyt mindenki elfogadja olyannak , amilyen a kiírásban. Itt a kiírást próbálgatjuk javítgatni, ötletelgetni, mint ahogy 2NA Attila is írta. Igaz az érdeklődés nem magas...
Szóval szerintem a mi versenyünk HA-DX legyen olyan, hogy ha megjelenik egy HA hívójel órákig vagy végig jöjjenek vissza a CQ-ra, mert ez a lényeg. Ezt ösztönözni lehet a HA=10 pont, vagy a több HADXC szorzó. Látható az is, hogy a HADXC tagok nagy létszámban vesznek részt a versenyen, és ők azok akik a klubállomásokon is ott vannak. Mondhatni a hátukon viszik a versenyt, öregbítik a hírnevünket, hiszen azt sokan megjegyzik, hogy a magyarok nagyon jó operátorok. Szóval megérdemlik, hogy szorzók legyenek. Van aki nem örülne a kitüntetett figyelemnek, mert zavarja, ha 3-4 hívója van egyszerre, mert nincs még meg a rutinja. (Viszont, ha idővel teljesíti a HADX Club feltételeit, már nem fog gondot okozni neki a pile-up.) Ezért ne legyen mindenki szorzó - szerintem.
Ez a gyakorlatias véleményem, és lehet, hogy szoftver szakmai véleményt üti, és jöhet olyan javaslat is, hogy márpedig csináljanak mindent vissza! Nem kiállni akarok a mostani kiírás mellett, csak a versenytapasztalatból azt szűröm le, hogy a kiírás jobb így, viszont szoftveresen nincs megfelelően támogatva.
Az kérvényezett és értékelt részletezett pontszámok, és a nyílvános logok ellen nem lehet kifogás, csak meg kell csinálni...

73, Csaba HG5DX
HG5DX

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.02.05. 23:34

Kedves Attila!

Jó lenne, ha itt lehetne olvasna a kb 1000 külföldi induló veled egyező véleményét...

73! Jani
HA3UU

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.02.04. 21:52

Sziasztok!

Jani ez a fórum pont arról szól, hogy miként lehetne jobbá tenni a HA-DX versenyt.
Itt nem lövöldöz senki, véleményt cserélünk, érvelünk a véleményünk mellett. Kulturált formában. Ugyan így beszélgetnénk egy pár üvegsör mellett ezekről.
Meghallgatunk mindenkit, és ha netán megcáfolja véleményünket, és egy jobb megoldással áll elő, akkor nagy valószínűséggel nem puffantjuk le. :-)
Hogy kinek mi élvezet egy versenyben azt had döntse el saját maga. Neked a WPX tetszik másoknak a CQWW és sorolhatnám. A sorszámadással az égvilágon semmi gond. Itt arról beszélgettünk, hogy helyes –e a HADXC tagság mint szorzó használata. Oké Csabának (HG5DX) igaza van abban, hogy jó ha sok a szorzó. Ezen segít, ha az összes HA-HG állomás szorzó lenne. De ne számot adjanak, hanem megyét.
Én azért programozási szempontból is nézem a dolgot. Ha az én felvetésem szerint működne, akkor a programok, jelen állapotban a magyar állomások részére hibátlanul működne. Nem kellene a programozónak belenyúlni a HA modulba. A külföldiek részére viszont elegendő lenne, egy minimális módosítás, hogy nem csak a megyék a szorzók, hanem az összes HA állomás. Erre talán még a Win-Test programozóit is rá lehetne venni, hogy javítsák ki.

Sok amatőr csak pár óraára kapcsol be, és a kiírást el sem olvassa, vakon megbízik a versenyprogramjába.
– ….ma van a HA-DX verseny, betöltöm a HA-DX versenyt és hajrá, és ezért is lehetett olyan, hogy a HADXC tagi is megyerövidítést adott :-)

HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.02.04. 16:36

Szervusztok!

Megöregedtem,tudásom megkopott. De tisztelettel kérdem én, hogy mi élvezet van a CQ160, ARRL DX, IARU HF CH, CQ WW, stb. versenyeken? Előre tudjuk, hogy RS(T)-t követően mit fog adni a partner. A program automatikusan generálja. Ugyanakkor alázattal kérdezem, hogy a számomra 50 éve legkedveltebb CQ WPX kiírásán miért nem vaqgytok felháborodva? Feldobok egy üveg 50 éves Chivas Regalt annak, aki sorszámos versenyre tud írni olyan programot, ami az RS(T)-t követően generálja a partner sorszámát.

A témánál maradva: kinek, mi jelent előnyt, nem tudom.

És még egy javaslat a HA DX kiírás jobbá tételére: ne itt lövöldözzetek, hanem írjátok meg javaslataitokat a verseny rendezőjének, és a szövetség elnökségének.

73! Jani HA3UU
HA3UU

HozzászólásSzerző: HG5DX » 2016.02.04. 00:27

6PX Csaba, erre gondoltál?
http://scc.hamradio.si/euhf/2015/ubn/
Az EU-HF Ch. nem titkolja el a hibákat. Ez is átvehető.
Apránként össze lehetne állítani, innen-onnan ellesni ami tetszik.
A versenyhátrány pedig mindig fennáll, pl ha BO-ból csak egy amatőr indul, a többiek hátrányban lesznek...
Nem tudom a pontos okát a mostani kiírásnak, de így nem csak 20 db HA szorzó van, hanem akár 50 vagy több, sávonként. Lehetne 100-nál is több. Nem is lenne ez probléma, ha minden versenyprogram így tudná. A kiírást talán elolvassák, de a kedvenc programjukat nem cserélik le, főleg, ha gondosan be van állítgatva. Kb 5-10 programot használunk, mindegyiket javítani kellene. Persze a magyaroknak is jól kellene tudni a kiírást, mert az idei versenyen legalább ketten nem adták a sorszámukat.
A két kiírás két különböző versenyzési stílust követel a külföldiektől. A régi szerint ha meg volt a 18-20 szorzó, akkor lehetett CQ-zni, és nem keresték a magyarokat. A mostani szerint inkább keresik, a sok szorzó miatt.
Azért még marad a Diploma probléma. Ha kérés nélkül küldenénk pl WHD diploma linket, annak aki teljesítette a feltételeket, ez olyan lutri szerű, hiszen nem is tudna róla, hogy kaphat...

73, Csaba HG5DX
HG5DX

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.02.03. 22:31

Sziasztok !

A 3830 másra való, nem is kötelező szerencsére. Itt olyan adatokról van szó amik rendelkezésre állnak.
Azt már csak apró betűvel jegyzem meg, hogy nem elég, hogy a LOG-ok nyilvánosak kellene legyenek de még az értékelés is úgy lenne szép.

...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.02.03. 13:27

Sziasztok!

Igaz, hogy a HADXC sorszám nem fog változni csak a belépőkkel növekszik, de lesznek benne „halott” HADXC számok.
A másik problémám a HADXC szám mint szorzó alkalmazásával van.
A HADXC tagok számára versenyelőnyt jelen, mivel minden egyes tag külön szorzó, és ezáltal sokkal többen fogják őket hívni, mint azokat, akik pl. azonos megyéből dolgoznak és mondjuk, már egyszer szorzóként mint megye megvan az illetőnek.
Így nem azonosak az esélyek.
Legyen minden HA-HG hívójel szorzó, és a HADXC tagok is megyerövidítést adjanak.

A versenyprogramok készítői sokkal egyszerűbben meg tudnák oldani, hogy a programjaik jól számolják az elért pontszámokat. A HADXC tagok meg nem kerülnének versenyelőnybe.
A külföldieknek nem okozna gondot, hogy miért ad az illető megye helyett számot.
(igaz a kiírásban benne van)

Szerintem érdemes lenne ezt alaposabban átrágni.

Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HG5DX » 2016.02.02. 23:14

Sziasztok!

A 3830-ra nagyon sok versenyt fel lehet tölteni, és minden lényeges adatot megmutat, kategóriák szerint, sőt össze is lehet hasonlítani akár öt eredményt is. A lehetőség adott, viszont van aki még soha nem használta.
http://www.3830scores.com/contests.php
Konkrétan a 2016-os HA-DX így néz ki:
http://www.3830scores.com/breakdownscores.php?c=1&arg=o4cmfKzegcvsb
Látható, mennyire hiányos.
Utólag is feltölthető, akármikor.
Viszont valóban jó lenne, ha HA-DX-en a végleges eredmények sávonként is részletezve lennének, mert a 3830-on kérvényezett pontszám és a végeredmény is összehasonlítható lenne.
Igen, lehetnének nyílvánosak a logok, mint a CQ WW-n...
Még annyit, hogy a HADXC sorszám nem fog a jövőben változni, csak az újakkal egészül ki, akik az aktuálisan következő számot fogják megkapni.

73, Csaba HG5DX
HG5DX

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.02.02. 12:40

Sziasztok!

Kijött a kérelmezett pontok listája. Szívesen látnék olyan listát, amelyben a pontszámon felül más információk is szerepelnek. A jegyzőkönyv elfogadásával rendelkezésre áll a sávonkénti eredmény, szorzók. Érdekes lehet a CW-SSB QSO-k aránya...stb.
Feltételezem, hogy a lista a nevével ellentétben nem a kérelmezett pontok listája, hanem a beküldés után feldolgozott eredmény. Más esetben a külföldieknél össze-vissza pontszámok adódnának ami kellemetlen lenne.
Újra elismétlem, hogy szívesen látnám a feltöltött LOG-okat is !

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.02.02. 00:22

Sziasztok!

Teljes mértékben egyetértek HA9PP-vel.
Sok véleményt halottam a megye és a hadxc tagsági szám, mint szorzó mellett és ellene.
Szerintem, bőven elegendőek lennének szorzóknak a megyék.
El kell fogadnunk, hogy a HA-DX nem egy CQWW, a versenyprogramokat készítők nem fognak több munkát beleölni. Ráadásul a HADXC sorszámok nem állandóak, változnak.
Hozzájönnek, és sajnos az elhalálozások miatt megszűnnek. A külföldi állomásoknak csak bonyodalmat okoz, főleg így, hogy a versenyprogramok nem teljesen kompatibilisek.
A hardcore versenyzőknél nem számít, Ők megoldják. De tudomásul kell vennünk, hogy nem ők alkotják a tömeget. Egy verseny akkor jó, ha jó sokan indulnak rajta. Olyan feltételeket kell teremtenünk, hogy a külföldi, de nem versenymegszállott amatőröknek is kedvük legyen elindulni és élvezzék a versenyt. Rengeteg olyan amatőr van, aki csak akkor indul el egy versenyen, ha az általa kedvelt versenyprogram 100%-ban támogatja az adott versenyt. Pl. a Win-Test kiírja a még hiányzó megyéket stb. stb. Átfutott az agyamon például az is, hogy sorszám helyett inkább zónát kellene adniuk, bár ez olyan hírtelen jött gondolat.
Díjazás:
Log beküldési határidő a versenyt követő 5. nap.
Kérvényezett pontszámok a versenyt követő 7. nap
Majd a végeredmény a 60. napon persze ebbe már benne van az óvási idő stb.
A log beküldési határidő után felkerülhetne Csaba (HA6PX) által felvett SDR anyag.
Biztosan sokan kíváncsiak, hogy miként szóltak HA –ban. Ez pont arra jó, hogy legyen miért visszanézni a ha-dx oldalára. Mindig kell valami kevés infót csepegtetni.
A verseny előtt minimum két hónappal el kell kezdeni hirdetni a versenyt. Eleve megvan a jegyzőkönyvet küldők e-mail címe illetve az ITU-s időszakból is vagy 3000 e-mail. Szóba jöhet még a Facebook és a Twitter, jó hashtag-al több ezer emberhez juthat el az infó.
De ezeket is szépen fokozatosan.
Először kiküldeni, hogy 60 nap múlva HA-DX jelöld be a naptáradba.
Majd kis idő múlva, egy másik e-mail ami arról szól, hogy idén milyen szponzori plakettek lesznek kiosztva (erről még később szót ejtek), fényképpel rövid leírással. Be lehetne tenni egy különdíjat, a legfiatalabb versenyzőnek, vagy a legjobb qso/óra rátát elérőnek stb stb.
Első körben mindenki letöltheti pdf formátumban az elért eredményének megfelelő oklevelet.
Természetesen egy új kinézetű esztétikus oklevélre gondoltam, amit szívesen bekereteznek és kitesznek a falra.
A hazai amatőrök, akik vállalják, pluszban megszponzorálhatnak egyes kategóriák első helyezettjét, egy szép plakettel, vagy bármi kézzel foghatóval. Ez azt jelentené, hogy a plakettre rákerülne a szponzor hívójele stb. De neki kell állnia a postaköltséget és a plakett elkészítésének árát is. Szerintem lenne rá jelentkező. Minden évben lehetne akár más kategóriát is szponzorálni. De a kiírásban rögzíteni kell, hogy ez nem jár mindig, csak akkor ha valaki megszponzorálja. De miét is kell szerintem mindez. Azért mert marketing értéke van.
Ma az internet, facebook, közösségi oldalak világát éljük.
Egy szép oklevelet, díjat, pillanatok alatt megosztanak és több száz emberhez jut el, és elég nagy marketing értékkel bír. Pl. az ITU aktivitás alatt rengetegen osztották meg a letöltött diplomák fotóját.
Jó ötletnek tartom, hogy ha valaki megcsinálja az összes megyét külön oklevelet is kapjon.
De lehet javaslatokat, ötleteket írni, szerintem egy nagyon jó versenyé lehetne tenni a HA-DX –et. Minden adottsága megvan hozzá, és talán a legfontosabb, hogy a lehető legtöbb amatőrnek kedvet csináljunk a versenyhez,és ez nekünk is jó.

Üdv. HA2NA Attila
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.01.30. 20:51

PistiQ !

Van egy szövegfile ahol ott van kis infó, bemásolom. Az alábbi vagy azokkal kompatibilis programot használd!
Íme:

Az itt taláható SDR eszközökkel rögzített file-ok a következő programokkal játszhatók le:

HDSDR
http://www.hdsdr.de/
Options - Select Input - WAV-file -
Megnyitod a hallgatni kívánt állományt majd amikor elindul akkor tudod változtatni a frekit, szűrőket, AGC-t, visszatekerni...stb

WINRAD
http://www.winrad.org/
Show Options - Select Input - WAV file
Ugyanaz mint fent

SPECTRAVUE
http://www.rfspace.com
Input Device - Wav file
Wave file input Setup
Itt egyszerre lehet 2 külön demodulátort hallgatni külön frekin (F9-el vátod)

Nyilván sok más szoftver van, nekem ezek vannak...

Az egyes részek 15 perc hosszúak és a filenév tartalmazza a dátumot valamint az indítás idejét
Az idő a KFKI time-szerveréhez van szinkronizálva (szóval elég pontos).

Jó szórakozást !

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2016.01.30. 18:01

Csaba, HA6PX!

Letöltöttem egy fájlt (B1_20160116_113510_3545kHz ) de nincs hangja amikor a VLC programmal lejátszanám.
Mi lehet a gond?
Szívesen belehallgatnék másikba is ;)

73! PISTIQ, HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2016.01.29. 21:39

Sziasztok!

Továbbra is az a véleményem, hogy a verseny alatt a HA állomásoknak a megye rövidítést kellene adni, még akkor is ha esetleg a prefixek nem lesznek "összhangban". (HA5 állomás is lehet más megyéből, azaz pl. adhat PE -t)

Programozási szempontból is sokkal könnyebb kettő (fix hosszúságú) karakteres azonosítót kezelni, felismerni, mint egy "vegyeset".
Ezzel kiküszöbölhető lenne az, hogy a DX résztvevők a verseny alatt nem kerülnének bajba a riport logolásakor,
mivel több logvezető program jelenleg sem képes kezelni számokat, csak betűket.

További vonzó elem lehetne, hogy a versenyen elért QSO-k alapján automatikusan elektronikus formában letölthetővé kellene tenni a WAHUC vagy pl. egy W-HADXC-M (worked HADXC members) diplomát (nem feltétlenül ingyenesen, mert tudjuk, semmi nincs ingyen).

Sajnos a rossz terjedést kiküszöbölni nem tudjuk, de egyre szélesebb körben elérhető lenne egy "terjedés mintavételezés" ;)

Van még idő a 2017 évi kiírás pontosításáig, elfogadtatásáig :)

73! PISTIQ, HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.01.27. 13:52

Azért szívesen láttam volna a HG1S hívójelet a listában.
Nem tudom, mi történhetett. A Versenyen elég jól nyomultak.
Azért mégis csak ez HA nemzetközi verseny. A vereséget tudomásul
vettük volna. Így is kevés már a hazai induló.
Szerintem egy jó kis verseny élveztem minden percét.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.01.26. 12:05

Sziasztok !

Mivel lejárt a beküldési határidő, feltettem a szerveremre a HA-DX felvételét. Nincs minden egyes szegmens lefedve, de nagyjából megvan. A vevőkön 10 dB osztót használtam, hogy ne vezéreljem túl.

Akit érdekel megtalálja az ftp://217.113.51.55 webhelyen vagy távoli könyvtárként \\217.113.51.55\SDR helyen. Ez utóbbihoz a user: sdr pwd: sdrsdr.
Fent van a HAOB felvétele is, és hogy érdekesebb legyen a skimmer spotokat is kivágtam és bemásoltam a megfelelő könyvtárakba.

Egy példa:
B1_20160116_113510_3545kHz.wav 2016.01.16 -án 11:35-kor kezdődik, középfrekvenciája 3545 kHz.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.01.23. 09:10

Szia János 3UU!
Köszönjük az Nr1 titulust de, sajnos nem minket illet meg.
Hanem a HG1S-t. Mi csak próbálunk a nyomukba eredni. Több-kevesebb sikerrel.
Azért azt a 31 évet nehéz ledolgozni. És látva a lehetőségünket talán nem is fog menni.
De azért jól esett köszi.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.01.21. 22:10

Kedves Csaba!

Sok sikert!

VY 73 & DX! Jani HA3UU
HA3UU

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.01.21. 20:58

Kedves János!

Sosem okzott gondot, ha valamit meg kellett csinálni. Szerintem menni fog.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.01.21. 10:09

Kedves Csaba (HA6PX)!

Mivel értelmezésed szerint a külföldiek részére készített és közzé tett kiírásban van hiba (amit nem vitatok), kérem, tegyél javaslatot a nemzetközi kiírás jobbá tételére.

73! HA3UU
HA3UU

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.01.21. 10:00

Egyetlen percig sem merült fel bennem, hogy hazánk jelenlegi nr1 állomása ne ismerné a versenykiírásokat. Ugyanakkor vélem, az éremnek nemcsak egy oldala van. Bocs, hogy beleszóltam a dolgaitokba. 73! HA3UU
HA3UU

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.01.20. 13:05

Sziasztok !

Ezt a HADXC mizériát én sem értem teljesen. A rendező a MRASZ, nem a HADXC. Ráadásul nagyon nem mindegy, hogy valakinek 1-est kell adni vagy 188-at 24 órán keresztül.

A kiírást és egyéb támogatást viszont erősíteni kell. A versenykiírás zavaros és érthetetlen, alkalmanként ellentmondás van benne. A magyar hagyján de a nemzetközi különösen. Tiszteljük már meg a külföldi résztvevőket egy rendes versenykiírással! Ők partnerek és nem asszisztensek abban, hogy a HADX jó verseny maradjon. Nem nagy dolgokról írok, 1-2 órás munkával rendezni lehet.

Az a támogatás amit Attila is csinált egy jó lépés ez ügyben. Egyébként tipikusan a HG7T a tavalyi JKV-ből le tudta volna generálni magának a jó file-t. És akár közreadni is. Ez a segítség nem a hardcore versenyzőknek kell, megoldják magunknak. Ez ott térül meg, ahol valaki csak 50-100 QSO-t csinál. Őket kell megnyerni az ügynek, tőlük lesz tömeg.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.01.19. 21:58

Nincs itt probléma! Azért mi is ismerjük a kiírást hi..... Csak készült egy lehetőség a gyengébbek kedvéért.
Amit nem úgy sikerült használni mint, ahogy az ki lett találva. És most itt nem az N1MM-ről beszélünk.
Sőt nagyon nem. Be a kukoricásba ki a térdig érő hóba.
Attila minden úgy ment, ahogy megbeszélted a Csabával. Én csak jeleztem az élményemet.
Csak halkan jegyzem meg nagyon el vagyunk kényelmesedve, szeretjük, ha kinyalja a seggünket a prg.
Aztán meg ha nem azt adja az állomás, amit a prg felkínál, rögtön jön a kapkodás. Vagy úgy marad és ott a hiba.
Ez a lehetőség talán nem is nekünk kell. Talán azt a 10 -20 különböző HA DXC sorszámot le tudjuk venni.
Én így láttam ezt a HADX versenyen és talán van rálátásom jobban mint akik egy két száz QSO-t csináltak.
Azért a 2000 es lécet meg ugrottuk.
Vy 73 Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.01.18. 23:51

Szia Tibi!

Az alap probléma ott kezdődik, hogy sajnos a Win-Test a jelenlegi versenykiírás szerint hibásan kezeli a HA-DX versenyt.

Ha "HA" állomásnak konfigurálod a Win-Test-et, és bemásolod a megfelelő könyvtárba a HADX.dtb file-t, akkor sem nem írja be a vett adathoz a megyét vagy a HADXC sorszámot. Ez sajnos a Win-Test hibája.

Mint utóbb kiderült, a HADX.dtb file-nak nem csak a HA hívójeleket kell tartalmaznia, hanem az összes hívójelet amit a master.dta file tartalmaz.
Ez az első verzióból kimaradt, valószínű nálatok az lett bemásolva.
A magyar állomásoknak készítettem egy HADX.XDT file-t, igaz ez nem írja be egyből a mezőbe az adatokat, de a hívójel begépelése után egy ablakba megjelenik a hívójelhez tartozó megye, vagy hadxc tagsági szám.
Verseny előtt beszéltem, Csabával és átküldtem neki a file-okat. Említettem, hogy töröljétek a hadx.dtb file-t vagy írjátok felül a friss verzióval.

Szerintem, a HADX sorszám alkalmazása a versenyen, szerintem elhibázott döntés volt.
Ennyi erővel minden egyes HA állomás lehetne szorzó.
Hogy ez kinek jó, azt nem tudom.

Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA3UU » 2016.01.18. 21:23

Nem értem a problémát. Hazai állomásokra vonatkozóan szorzók: az elért DXCC körzetek + WAE lista szerint sávonként, üzemmódtól függetlenül. Ezért én úgy értelmezem, hogy nekünk nem szorzó a HADXC tagsági szám. Egyebekben nálunk az N1MM + jólműködött. Mi (HA4XH és én) csak műkedvelőként indultunk HG3O hívójellel. 100 W 160/80/40/10 méteren, 2x650 W 20/15 méteren, ezért HP. Amikor nagyon elleptek 20 CW-n, felmentem 15 CW-re. Ott legalább csend volt - HI!

73! Jani HA3UU
HA3UU

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.01.18. 19:47

Sajnos ez nekünk nem igazán jött be. Igaz a HA-nak kírta HADXC számát (bár szerintem minek)
De a WinTest nem jól működőt. Amíg futott ez hadx.txt nem hozta fel a lehetséges hívójeleket.
Így aztán rövid időn belül ki is gyomláltuk a prg-ből.
Lehet, hogy csak egyéni probléma.
Vy 73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha2qw » 2016.01.12. 21:59

Sziasztok!

Már a kiírásból is mindkét nyelven linkelve a lista, valamint az adatbázis fájlok is.
Jó versenyzést!
vy73/DX,
Lajos
ha2qw

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.01.12. 00:20

Sziasztok!

Felkerült a Win-Test szerverére az aktuális hadx.dtb file, a hadx.zip file-t kell letölteni!

http://download.win-test.com/databases/

Larry - F6FVY meglepő gyorsasággal, a levél elküldése után 5 perccel vissza is írt, hogy köszönik és elérhető a weboldalukon.

Az N1MM programhoz pedig VE7JH (Gabi) jóvoltából.

http://n1mm.hamdocs.com/tiki-list_file_gallery.php?galleryId=27

73! HA2NA
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.01.08. 13:35

Sziasztok!

Elkészült a Win-Test versenyprogramhoz a hadx.dtb file.
Az adatbázisban szereplő, adatokat a versenyre beérkezett jegyzőkönyvekben minimum 3x szereplő HA-HG hívójeleket tettem bele, illetve a
jelenleg aktuális HADXC sorszámmal rendelkezőket.
Az alábbi linkekről letölthetitek:

http://www.ha2na.hu/win-test_ha-dx/hadx.dtb hadx.dtb
http://www.ha2na.hu/win-test_ha-dx/hadx.txt hadx.txt (a hadx.dtb file-ba szereplő hívójelek)
http://www.ha2na.hu/win-test_ha-dx/win-test_ha-dx_08_jan_2016.zip (a fenti kettő egyben tömörítve)

Sajnos a Win-Test még mindig nem teljesen támogatja, kezeli jól a HA-DX-et.
Reméljük előbb-utóbb megoldják.

Az N1MM programhoz elküldtem az adatokat Gábornak (VE7JH), amit elkészíti felkerül az is.

73!
üdv: Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2016.01.05. 19:04

Szia Attila HA2NA!

SZUPER! Nagyszerű ez a gyors és pozitív cselekedeted, TNX!
A fájl valóban kevés adatot (nem a teljes taglistát) tartalmazza, de kezdetnek valóban jó.
Akit HADX tagként érdekel ez a hasznos adatbázis tovább "fejlesztése" biztosan keresni fog Téged.
Bízom benne, hogy az N1MM programmal kapcsolatosan is hamarosan megkeresnek és segítenek neked valamint azzal minden HA-DX verseny iránt érdeklődőnek.

73! PISTIQ
HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.01.05. 15:50

Megcsináltam a Win-Test programhoz, a HA-DX versenyhez a HADX.DTB file-t és betömörítve (zip) csatoltam a kommenthez.

Ha bemásolod

C:\ProgramData\Win-Test\databases

könyvtárba, akkor kiírja az aktuális hívójelhez tartozó HADXC tagsági számot.
Elkezdtem megcsinálni, hogy az aktuális megyét is beírja, de mint kiderült az NMHH lista a levelezési címet tartalmazza, az pedig sok esetben
nem egyezik meg a QTH-val. Aki szeretne bekerülni a listába, küldjön egy e-mail. a hívójelével és a megye kóddal pl: ( HA2NA KO )
Sajna az N1MM lelki világát nem ismerem de ha valaki megmondja milyen file szerkezetbe kell beírnom az adatokat akkor megcsinálnám azt is.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2016.01.05. 10:58

Kedves Gyula HA1TJ!

Köszönöm gyors válaszod, azonban továbbra is célszerűnek tartanám akkor egy olyan link beillesztését a kiírásba, amely a MRASZ weboldal általad is jelzett HADX taglistájára mutat.

Az pedig már hab lenne a tortán (igazi nagy segítség a DX állomásoknak), ha pl. az N1MM versenyprogram (akár más is) automatikusan tudná feladni a HADX tagok számát!!

Lassan lépegetünk előre, hogy sokkal vonzóbb legyen ez a terjedést ellenőrző verseny!
Remélem a jobbító szándékot vélted felfedezni az észrevételemben, nem pedig mást.

Baráti üdvözlettel:
PISTIQ HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.01.04. 22:51

Ismétlés a tudás atyja!!! Inkább 2X mint 1x se.
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha1tj » 2016.01.04. 22:32

Kedves PISTIQ!

A MRASZ magyar oldalán a van olyan, hogy HADX klub és abban megtalálod a hiányolt listát.

Az angol oldalon pedig van olyan HA Contest és ha ráteszed a nyilat akkor látod, hogy ott is fent van HA-DXC lista.

Valóban a kiírás nem tartalmazza, de honlap magyar és angol része igen és próbáljuk elkerülni az anyagok ismétlését.

Csak ennyit segítségül.

Baráti üdvözlettel:
Gyula HA1TJ
ha1tj

HA-DX 2016

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2016.01.04. 16:11

Sziasztok!

Igyekszem becsületesen felkészülni az idei versenyre (tájékozódom, olvasom a kiírást, stb.)

Attól, hogy nem értek egyet a HADX tagsági szám KÖTELEZŐ ellenőrző számként történő adásával természetesen a feltételeknek megfelelően fogok részt venni (szabadidőm és lehetőségem alapján), annak érdekében, hogy a DX állomások részére egy szorzót biztosítsak (ennyit megérdemelnek).

Apró hiányosságra azért felhívnám a rendező és a kiírás hirdetőjének figyelmét:
- Miért nem található a VERSENYKIÍRÁSSAL AZONOS HELYEN a HADX tagok listája és sorszáma, vagy legalább egy elérhetőségi link? (Az is lehetséges, hogy csak én voltam figyelmetlen?)

Még nem késő és talán célszerű lenne pótolni, hogy a külföldiek értetlenkedése tompuljon.

73! PISTIQ
HA9PP
HA9PP

Előző

Vissza: Rádióamatőr fórum

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség