RH OB - tanulság

Fórum rádióamatőröknek.

Re: RH OB - tanulság

HozzászólásSzerző: ha5iw » 2018.02.06. 21:13

" RH OB tanulság"
Jó a cím....a tanulság a következő: ha nem csalsz, akár győzhetsz IS.

73 HA5IW Simon
ha5iw

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.06.22. 21:51

"Nem most lett rossz, csak most vettük észre"

73...Csaba
HA6PX

HozzászólásSzerző: ha5iw » 2016.06.18. 22:41

Üzenet a MRASZ Vezetőinek!
Értesülésem szerint, a mai ülés is úgy telt, mint a többi.
Nos azt gondolom, hogy a vezetés többsége alkalmatlan a feladatok megoldására.
Eljött az idő, hogy HA1TJ barátom fölajánlja a többség távozásának lehetőségét.
Egyszerűen nincs szükség arra, hogy egymást védő „Bólogató Jánosok” foglalják el a pozíciókat.
Sport és nem sport problémák nem oldódnak meg idők óta….langyos víz eregetése, etikátlanságok útvesztői….ez jellemzi a szövetség működését.
Lassan fontolóra veszem tagságom megszüntetését, nem tudok profitálni mint tag, inkább szégyenkeznem kell.

HA5IW Simon
ha5iw

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2016.05.19. 20:42

Szia Gyuszi (2VR),

Azt hiszem leírtad a lényeget.

73 Laci 3nu
ha3nu

HozzászólásSzerző: ha2vr » 2016.05.18. 09:37

Pista!

Bizonyára lenne pár név a listán. De miért kell ilyen feltételhez kötni azt, hogy egyszer már rendet kellene tenni a saját jövőnk és a rádióamatőr társadalom miatt? Most vették néhányan a fáradságot, hogy megvizsgálják az egész HAOB-n történt anomáliákat (és közben még néhány problémát) és nem csak azok, akik önként vagy funkciójukból adódóan foglalkoztak az értékeléssel. Végig kellene már egyszer valamit csinálni. Ha ezt (is) a szőnyeg alá söpörjük, akkor soha sem lesz rend és ez a káosz a kiuttalanságot és annak az érzését valamint a közönyt erősíti az amatőrök (MRASZ tagok és azon kívüliek) között. Erre lenne szükségünk? Határozottan érzem, hogy nem.

73!

Gyuszi
ha2vr

HozzászólásSzerző: HA0DU Pista » 2016.05.17. 15:07

Erre szerintem majd akkor kerüljön sor, ha a hasonló ügyekben versenyekből korábban kizárt, majd lemondott MRASZ tisztségviselők listáját közzéteszik.

Most pár évre megint elbúcsúzunk, sziasztok.
HA0DU Pista

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.05.17. 15:00

"...Minimum elvárható lépés lenne az azonnali lemondás az Alelnöki pozícióról. "

IS !
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.05.17. 11:55

Tibi!
Szerinted mi lenne a megoldás?
El kellene sikálni, vagy a szőnyeg alá seperni a bizonyított csalásokat?
Ezek az ügyek, miért nem jutnak el a fegyelmi bizottságig?
Talán azéert, mert az illető a
MRASZ Alelnöke,
Versenybizottság tagja,
Minősítési bizottság tagja,

is érintett.
Akkor nagyon nagy gond van a házunk táján......
(ajánlom olvasásra mindenkinek. http://mrasz.hu/images/pdf/szabalyzatok/mrasz/MRASZ%20Sportfegyelmi%20Fegyelmi%20es%20Etikai%20Szabalyzata.pdf)

Minimum elvárható lépés lenne az azonnali lemondás az Alelnöki pozícióról.

Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.17. 10:54

Lassan csak le kéne zárni ezt a vitát vagy mit.
Mert, mindig előkerül valaki és jól meg mondja a tutit kiforgatva mások írását.
HOBBI HOBBI HOBBI HOBBI JÁTÉK JÁTÉK JÁTÉK.(és nem több)
Csak nem vonulnék már ezért is 10 Évre börtönbe.
73! Tibi 7tm

Ui: Sokkal nagyobb probléma CQ WW DX SSB 2015 Na ez probléma.

Disqualified:
4L9QQ, BA7QT, E70A, EI9HX, G5RR,
H2X, HG3ITU, II0I, IN3EIS, IQ5PO, IZ5WTV,
IZ8IFL, J42T, LZ2JE, M1U, NP2P, ON4MW,
R3GMT, R7AW, R8LA, R8UT, RK6CC, RW3DU,
RW9JZ, RY3D, S52NR, S54I, SO4R, SP5C,
SP5DL, SV9RGI, TG9ANF, UT2T, UT7E, UZ4I,
YT1S, YV4YC, Z62FB, ZP9MC
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha6ny » 2016.05.14. 00:55

Megdöbbenve olvasom az információkat.
A felvételek magukért beszélnek, a csalások védhetetlenek.
Lehet menni Strrassbourgba, nincs Isten aki a csalóról megállapítja, hogy éppen szenteltvízben volt fürösztve.
Egy normális szervezetnél, ha az érintett versenyző elnökségi tag, ne adj Isten a versenybizottság tagja is, az a minimum, hogy AZONNAL, amíg az eljárás le nem zajlik, FEL VAN FÜGGESZTVE! De ez csak technikai dolog. Ennél sokkal fontosabb, hagy a versenyszabályok olyanok legyenek, hogy az igazi operátori képességek alapján születhessen eredmény. Egy biztos, ahogy két éve már jeleztem, addig amíg a versenyszabályok nem változnak, nem vagyok hajlandó résztvenni a HA-OB-n. És a résztvevők létszáma a frusztráció miatt süllyedt a béka segge alá. Ezt kellene tudomásul venni, és minél előbb változtatni. Rengeteg jó példa van és bízom benne, hogy van az elnökségben erő és akarat, hogy a jelenlegi, negatív folyamatokat jó irányba fordítsa. No, ehhez kívánom sok sikert!
ha6ny

HozzászólásSzerző: ha6ny » 2016.05.14. 00:31

ha7tm írta:Hi!
Valahogy én nem értem az egész problémát. Elég összetett, mert több dologról írunk.
Nem ártana egyesével foglalkozni velük. Nincs nekem problémám azzal, hogy legyen becsületesebb.
De mindennek meg van a maga helye. Van, aminek itt de van olyan, ami nem a versenyzőkre tartozik.
Nem hinném, hogy be kéne állni a politikusok sorába, hogy egy lefutott versenynek a kiírását csak úgy megváltoztatjuk. Mint az előző levelembe is írtam mindent lehet de nem visszamenőleg. Ha ezt meg teszitek ne csodálkozzatok, ha még kevesebb az induló. Mert szerintem nem ez a cél. Én a versenybizottság helyében a logok nyilvánosságát visszavonnám és jövőre 1 mondatba, kiegészíteném. Akkor elmondhatnánk, hogy így korrektebb.
A Versenybizottság feladata a csalók kizárása de természetesen a megfelelően alátámasztott bizonyítékokkal.
Az nem lehet probléma, hogy külsősöket is bevon az értékelésbe. És nem itt a listán folyik az értékelés.
Tudomásul kel venni akármit teszünk, nem leszünk többen, erre vannak bizonyítékok. Viszont elég, ha azt el tudjuk érni, hogy ne legyünk kevesebben. De jelenlegi tendencia nem ebbe az irányba mutat.

73! Tibi 7tm

Mi az, hogy: " Nincs nekem problémám azzal, hogy legyen becsületesebb.". Eddig mi volt a véleményed? És mi az, hogy " Van, aminek itt de van olyan, ami nem a versenyzőkre tartozik." Kire másra tartozna, ha nem a versenyzőkre? Csak megjegyzem, hogy ránk a MOB szabályai is vonatkoznak. Sportjogász szerint, mivel az OB értékelése a jegyzőkönyvek alapján történik, annak meghamisítása esetén akár 10 évre visszamenőleg is el lehet venni címet. És lehet menni síránkozni. Nem kellett volna csalni! És tudod miért nem vagyunk többen, mert mindenkinek tele van a hócipője már 20 éve, hogy így mennek a dolgok. És éppen itt az ideje, hogy ennek vége legyen. Uj szabályok, pörgős verseny,. És nem értem, hogy miért próbálod ezt a szerecsen-mosdatást, annak helyében, hogy kiállnál a tisztességes versenyzés érdekébe?
ha6ny

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2016.05.13. 08:51

Tibi,

Szinte minden pontban egyetertek veled, meg abban is, hogy a log publikalast jobb lett volna elore bejelenteni.

Abban is egyetertek veled, hogy ennek nem a nyilvanossag elott kellene zajlania (ld CQWW) , meg akkor sem, ha a visszassagok nyilvanos feltarasa pont azt a celt szolgalja, hogy a jovoben ne tortenjen ilyen. Figyelembe veve azonban, hogy ez egy eros szakitas az elozo evek gyakorlataval, es jelenleg a Versenybizottsag elnoke is szemelyesen erintett, a nyilvanossag a legcelravezetobb ut a cel eleresehez. Hidd el, hogy nekem se boldogsag ezt igy csinalni.

Ha sikerulne egy jobb ertekelesi folyamatban es ezt tamogato szabalyzatban megegyezni a jovore vonatkoztatva, akkor az ertekeles tenyleg egy belso folyamat lehetne. Jelenleg viszont sajnos meg nem tartunk ott.

73, zoli ha1ag
HA1AG

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.13. 08:01

Hi!
Valahogy én nem értem az egész problémát. Elég összetett, mert több dologról írunk.
Nem ártana egyesével foglalkozni velük. Nincs nekem problémám azzal, hogy legyen becsületesebb.
De mindennek meg van a maga helye. Van, aminek itt de van olyan, ami nem a versenyzőkre tartozik.
Nem hinném, hogy be kéne állni a politikusok sorába, hogy egy lefutott versenynek a kiírását csak úgy megváltoztatjuk. Mint az előző levelembe is írtam mindent lehet de nem visszamenőleg. Ha ezt meg teszitek ne csodálkozzatok, ha még kevesebb az induló. Mert szerintem nem ez a cél. Én a versenybizottság helyében a logok nyilvánosságát visszavonnám és jövőre 1 mondatba, kiegészíteném. Akkor elmondhatnánk, hogy így korrektebb.
A Versenybizottság feladata a csalók kizárása de természetesen a megfelelően alátámasztott bizonyítékokkal.
Az nem lehet probléma, hogy külsősöket is bevon az értékelésbe. És nem itt a listán folyik az értékelés.
Tudomásul kel venni akármit teszünk, nem leszünk többen, erre vannak bizonyítékok. Viszont elég, ha azt el tudjuk érni, hogy ne legyünk kevesebben. De jelenlegi tendencia nem ebbe az irányba mutat.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2016.05.13. 07:36

Joska,

hadd segitsek...

ha9rt írta:Egy versenyt ill. eredményeket meg kell óvni, ha a csalás bizonyítható a csalókat ki kell zárni, ez egyértelmű.
A versenybizottság miért nem járt így el, ha volt megalapozott, védhető bizonyítéka? Ha van bizonyték kötelessége kizárni a csalót, ha nem teszi meg ugyan olyan bűnös. Vagy nem volt bizonyíték? Akkor meg minek a sárdobálás, a fröccskölés?

- a versenybizottsag (=Radioforgalmi Bizottsag a hivatalos neve) elnoke ugyanaz a 0LC, akirol az egyik eset konkretan szol, es akinek a helyezeset erdemben befolyasolna a Csaba javaslata. A reakcioit latva, szerinted kizarna sajat magat?
- a bizonyitekok itt vannak nehany bejegyzessel feljebb, csak ra kell kattintanod es hallhatod a sajat fuleddel.

ha9rt írta:Bízom benne, hogy egyszer letisztulnak a dolgok. Ahogy említetted, az oroszok lerendezik egymás közt. Itt is ez kéne, nem kiteregetni a szemetet, hanem a csalóknak kéne elhúzni a fenébe.

Ezt magyarazd meg legy szives, hogy hogyan kellene "lerendezni egymast kozt"? En ugy tudom, hogy tobb ilyen probalkozas is volt, amiben megkertek, hogy vonja vissza a logjat, mert vallalhatatlan, de o ezt elutasitotta.

ha9rt írta:A MRASZ alapszabály módosítását javaslom kiegészíteni olyan etikai ponttal: aki bizonyítottan csal, annak vonják be az adóengedélyét.

Az adoengedelyt az NMHH adja, es o vonhatja vissza az adoengedelyben meghatarozott feltelek megszegese miatt. Az eterversenyzes szabalyainak betartasa nem tartozik a feltetelek koze. A MRASZnak az adoengedely kiadasahoz es bevonasahoz semmi koze. Amire Te gondolsz, az valoszinuleg az MHSz, de az mar egy ideje nincs.

73, Zoli HA1AG
HA1AG

HozzászólásSzerző: ha9rt » 2016.05.13. 00:12

Szia Tomi (8RT),
sajnálom, hogy számodra értelmetlen a hozzászólásom, de korod miatt ez a reakció engem nem bánt és Te se vedd bántásnak a válaszom. Két gyerekem túl van a kamasz koron, sőt két unokám most teenager, és én is voltam fiatal.
Tudod, 18 éves koromban nekem is minden rózsaszín volt. Akkor úgy tünt, az élet becsületesen, fekete-fehér, igen-nem alapon működik.
Lehet, hogy egy kicsit árnyaltan fogalmaztam, bízom benne, meg fogod érteni miről írtam, de hadd segítsek egy kicsit.
Egy versenyt ill. eredményeket meg kell óvni, ha a csalás bizonyítható a csalókat ki kell zárni, ez egyértelmű.
A versenybizottság miért nem járt így el, ha volt megalapozott, védhető bizonyítéka? Ha van bizonyték kötelessége kizárni a csalót, ha nem teszi meg ugyan olyan bűnös. Vagy nem volt bizonyíték? Akkor meg minek a sárdobálás, a fröccskölés?
Bízom benne, hogy egyszer letisztulnak a dolgok. Ahogy említetted, az oroszok lerendezik egymás közt. Itt is ez kéne, nem kiteregetni a szemetet, hanem a csalóknak kéne elhúzni a fenébe.

A MRASZ alapszabály módosítását javaslom kiegészíteni olyan etikai ponttal: aki bizonyítottan csal, annak vonják be az adóengedélyét.

Gratulálok a szép eredményeidhez, további sok sikert kívánok, ne vegye el a kedved egy-két feltételezett csaló, valamint köszönöm a jó kívánságot a gyomor problémámhoz.

73, HA9RT
Jóska
ha9rt

HozzászólásSzerző: HA8RT » 2016.05.12. 22:33

ha7tm írta:8RT mi vagy te Pereces? aki mindig csak egyet fúj. Van még mit tanulnod. Kicsit azért vissza az agarakkal.
73! 7tm

7TM sajnálom, hogy rossz a perec. Nem gondolod, hogy te már régen megsértődtél volna, ha valaki neked ilyet ír?
Vissza a témához: beszélgessünk, légy szíves nyilváníts véleményt. Sértegetésből nem lehet "tanulni". Még egyszer:
HA8RT írta:Miben nem értünk egyet?

73. Tomi
8RT
HA8RT

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2016.05.12. 22:16

pusztan a tenyekre hagyatkozva eddig a kovetkezok derultek ki:

- ment a "hivojelosztas", dokumentalva van, hogy kusoztak masok hivojelevel. Ezekrol a versenyszabalyzat amennyire en ismerem, nem rendelkezik. A Csaba felvetese az volt, hogy ezeket le kellene vonni mindenkitol buntetes nelkul. Mi ebben a rossz? Ha rossz ez a javaslat, mi lenne a jobb? Ne polemizaljunk, csak valaszoljunk ra konkretan.

- kiderult, hogy az egyik resztvevo a verseny egyik fordulojat ugy kezdte, hogy mar volt kuso a logjaban, ami nem hangzott el az eterben (velhetoen elore lebeszeltek). Ez mar durvabb, a bizonyitek ott van feljebb. Ez mar a verseny rendezojere tartozik szankcionalni.

Van valaki, aki azt mondja, hogy ezeket nyilvanossagra hozni az karos ? :egyen szives, mondja meg, hogy miert.

Van valaki, aki azt mondja, hogy ezen esetek nyilvanossagra kerulese nem bir a jovoben elrettento erovel ?

Van valaki, aki azt mondja, hogy nem lennenek jobbak a hazai versenyek, ha ezek a modszerek az ellenorzes hatekonysage miatt tobbe nem fordulhatnanak elo ?

Hanyszor hallottatok, hogy "en a HA-OB-n nem kapcsolok be, mert nem tetszik, ami ott folyik?" Van valaki, azki azt mondja, hogy jobb, ha meg tobb ember fordit hatat ezeknek a versenyeknek, ahelyett, hogy a valos okot szamolnank fel ?

73, zoli ha1ag
HA1AG

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.12. 22:06

Attila 2NA!
(És pont lehet, hogy ez miatt fognak többen beszállni a becsületes versenyzők közül a következő HA-OB-re.)
Ne felejtsd szavadat 2017-ben.
8RT mi vagy te Pereces? aki mindig csak egyet fúj. Van még mit tanulnod. Kicsit azért vissza az agarakkal.
73! 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.05.12. 21:38

Fiúk!

Teljesen mindegy, hogy a logok nyilvánosak-e vagy sem.
Maximum nem az első 10 percben bukott volna ki a dolog, hanem 1 óra múlva, mert többet kellett volna keresgetnem.

Ennyi!

2016-ot írunk minden technikai eszközünk megvan a csalások felderítésére.

És pont lehet, hogy ez miatt fognak többen beszállni a becsületes versenyzők közül a következő HA-OB-re.

Mert meg lehet fogni a sumákokat.

Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA8RT » 2016.05.12. 21:15

Jóska, ez már régen nem vádaskodás, mivel feltárt bizonyítékok vannak. Innentől kezdve sajnos nem látom értelmét a hozzászólásodnak. Viszont ajánlom figyelmedbe a közzétett felvételeket, és ezúttal kívánok jobb egészséget a gyomorproblémáidhoz.
Cimborákkal nincs baj, azok ugyanúgy megvannak.
A példádhoz viszont azt hozzátenném, hogy az oroszok keményen "kigyepálják" azokat, akik nem a szabályok szerint játszanak. Rádióamatőr világban szép példa az RDXC.

Tibi, a kiírásban az benne van, hogy a logok titkosak? Ha igen, egy szót sem szólok...
De gondoljuk végig:
1. Az kinek kedvez, ha nem nyilvánosak?
2. Az kedvez egyáltalán valakinek /pozitívan diszkriminál valakit/, ha nyilvánosak lesznek?

Szerintem a válaszok:
1. Igen, annak akinek takargatnivalói vannak.
2. Nem, viszont az átláthatóság és tisztaság szempontjából lényeges lépés.

Miben nem értünk egyet?

73. Tomi
HA8RT

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.12. 20:34

Kedves 8RT!
Nagyon sokban változhatott volna.
Akkor lett volna esélyem eldönteni, hogy akarok-e logot küldeni vagy akarok-e versenyezni.
De így utólag....... Ez így diktatúra Még ha igaza is lenne. Holnap majd jön egy másfajta javaslat
ami valakinek kedvez és lehet visszamenőleg változtatni. Ha van egy kiírás akkor maradjunk annyiban.
Ha nem jó akkor majd jövőre lehet változtatni.Nekem baromira nem fekszik ez a módi.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha9rt » 2016.05.12. 20:20

Elnézést, de már nem tudtam szó nélkül hagyni!
Tegnap és tegnap előtt este a TOPIC olvasása után kicsit felborult a gyomor-háztartásom.
Nem akarok senkit megbántani, de megdöbbent, hogy hová süllyedt Magyarországon a rádióamatőrizmus.
Pár hónapja már azt hittem, hogy nincs lejjebb, de azt tapasztalom, hogy nagyon is van!
Hová süllyedtek cimborák?
Idézek:
HA6PX: „... QSO-kat javasoltam törölni az értékelésből..... ez nem változtatta volna meg a sorrendet... de addig találtam még 3 állomást aki gyanús. … az Ő QSO-ikat is töröljük.... magasan első, ellenben... 6. Erre ezt a bizottság elvetette...”
NO COMMENT!!!!
Hol tartunk?
HA6PX az „isten”?, vagy csak egy vádló? csatlósai is??
A HG1R, a HA3GO és a HG3IP szerintem jól tette, hogy nem válaszolt a megalapozatlan feltevésekre. Nem süllyedtek ide. Egyébként Ők a környékünkön megbecsült, tisztességes emberek (lehet, hogy Tarján környékén másként működnek a dolgok?).
Sajnálom hogy 0DU és 0LC már nem bírta törtőztetni magát, elszakadhatott a cérna és válaszolt.
Nem kellet volna!
7TM-nek még vannak idegei.
Úgy érzem, ez egy „komcsi” stílusú következmények nélküli vádaskodás.
Engedjétek meg, hogy megosszak veletek egy pár évvel ezelőtti történet, ami
egy külföldi üdülőhelyen történt, de nagyon elgondoltatható:
a mellettem levő asztalnál egy pincér kérdésére honfitársaim azt mondták, hogy Oroszok. A pincér kivitte a söröket, utána megkérdeztem tőlük, miért nem mondtátok, hogy Magyarok vagytok?
Válasz: „az Oroszokat tisztelik, összetartanak, nem esnek saját honfitársaik torkának”.
No ennyi!
Nem bántam meg, hogy több éve nem indulok Magyar versenyeken.
Valóban nincs utánpótlás. Ha lenne is, az a fiatal aki ezeket olvassa, szeretne ide tartozni? Nem hiszem. Ez nagyon szomorú.
Bízom benne, egyszer visszatér az értékrend és becsület.

73, HA9RT
Joska
ha9rt

HozzászólásSzerző: HA8RT » 2016.05.12. 19:58

Tibi,

Miben változott volna a logod, ha előre le van szögezve, hogy nyilvánosak? Ez csak a csalóknak fontos, nem?
Szerintem most ez a legkisebb probléma.

73. Tomi
8RT
HA8RT

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.12. 16:47

HozzászólásSzerző: HA2NA » Tegnap, 23:01
A HA-OB LOG-jai nyilvánosak.
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.05.12. 16:09

Szia Tibi!

Mit kellett volna a verseny előtt közölni?

Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.12. 15:05

Hi!
Nem a verseny előtt kellet, volna ezt közölni? Ez pont olyan, mint a Forum bezárása.
Ez nekem olyan diktatórikus. De hát nem egyformán látjuk a dolgokat.
73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.05.11. 23:01

A HA-OB LOG-jai nyilvánosak.

itt mgtekinthetőek :http://hg5bvk.ha5kkc.com/rhob/html/eves_eredmeny.html

Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.05.11. 18:34

Sziasztok!

A vádaskodások egymás gyanúsítgatása, megvádolása nem vezet sehová,
ezért gondoltam belehallgatok a RH-OB felvételeibe.
Gondoltam kezdem az első helyezettek várományosai meghallgatásával.

Ami nálam kibukott az rögtön az első helyezés várományosa HA0LC SSB első periódus fordulójánál bukott ki. De előtte idézek a versenyszabályzatból.

7.11 Az időkorlát nem jogosít arra, hogy a versenyző a versenykiírásban megadott kezdési időpont előtt, vagy a megadott befejezési időpont után, összeköttetést létesítsen, vagy összeköttetést fejezzen be. Az a versenyző, aki ezt megsérti, annak a jegyzőkönyve csak ellenőrzésre fogadható el.

Idézek a versenykiírásból is a fontos részt kiemeltem:

Ellenőrző szám: RS(T) + az előző összeköttetés hívójelének utolsó két karaktere. (Pl.: ha az előző összeköttetés HA5XY -nal történt, akkor a helyes riport a következő összeköttetés alkalmával: 599 XY. Az „egybetűs" állomások esetén , pl.: ha HG6N volt az előző, akkor 599 6N). A verseny során egy alkalommal, a verseny legelső összeköttetésénél mindenki a saját hívójelének utolsó két karakterét köteles adni. (Pl.: HA5XY első összeköttetésekor: 599 XY). A verseny végéig a periódus és üzemmód váltásokra tekintet nélkül az előző összeköttetés utolsó két karakterét kell adni. Az ellenőrzőszám esetében nem minősül utolsó két karakternek a /P, /MM, /AM, /M, /körzet, stb. Ilyen esetben mindig az alap hívójel utolsó két karakterét kell adni. (Pl.: HA5XY/P után 599 XY, HA5XY/9 után 599 XY, HG6N/7 után 6N, HA5KXY/P után XY, stb.

Akkor az SDR vevővel felvett anyag, ami a KFKI időszerverével van szinkronban, vagyis baromi pontos és annál is pontosabb egy kicsit.

Akkor kezdjük:

07:59:20 –kor HG1A (HA1ZN) és HA0LC megbeszélik a pontos időt, ami szinkronban van a SDR vevő órájával. Innentől egy esetleges időeltolódás már nem képezheti egy vita tárgyát.

08:00:00 –kor megszületik az SSB periódus első QSO-ja HG1A és HA0LC között.

HA0LC ellenőrzőszámnak a HV adja majd HG1A nyugtázza.

Valamit nem értek.
Nem feltételezem, hogy kamu QSO lenne a HA0LC log-jában az SSB forduló első QSO-ja ként szereplő HA0HV állomás. Mert HG1A –nak egyértelműen a HV ellenőrzőszámot adja ami azt jelenti, hogy az előző QSO egy HV utótaggal ellátott állomásé volt.

HA0LC első QSO-ja a jegyzőkönyve alapján HA0HV volt akkor az verseny perióduson kívül történt, mert ugye a felvétel szerint 08:00:00 HG1A -val történt a QSO.

Szóval ha 8:00:00 előtt történt az összeköttetés akkor csak kontrolra fogadható el HA0LC jegyzőkönyve. Azt feltételezni sem merem, hogy a QSO csak egy előzetes megbeszélés alapján került a log-ba. Erre gondolni sem merek.

Akkor lássuk a felvételt (érdemes teljes képernyőben nézni, hogy jól látszódjon az idő stb.)

Youtube link a teljes képernyő használatához
https://www.youtube.com/watch?v=YuG3JnXgL38

Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA0DU Pista » 2016.05.11. 14:06

Zoli!

Ha a HA0LC nagyságrendekkel jobban vett, akkor hogy nem tűnt fel neki, hogy nem HA0DU hívja, hanem HA0IM?
Ez logikailag nem áll meg. De tökmindegy, én mindössze azt sérelmeztem, hogy harmadkézből értesültem arról, hogy rajtam csámcsog a fórum. Ha valakinek baja van velem.... tudod.

A nagy össznépi megtisztulás szerintem ábránd. Szép lenne, de nem arra halad a világ.
Gondolom te is tele tudnád írni a fórum egész tárhelyét a különböző manipulációkkal, és kevés érintetlen hívójel maradna.
Mivel nálunk nincs újabb rádióamatőr generáció, majd szépen kihalunk. Várd ki. Már elég kevesen vagyunk.

73 DX

Pista HA0DU
HA0DU Pista

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2016.05.11. 12:39

Pista,

Azon tulmenoen, hogy hulyenek veszel mindenkit, nagyon sokat romlott a fuled... Direkt nem szurtem meg a felvetelt, hogy ne vonjak ketsegbe az eredetiseget, de a technologia adott, es megtehetnem, hogy kristalytisztan halljuk, amint HA0IM-kent hivod a 0LC-t. Ha kotod az ebet a karohoz, megteszem, es felrakom azt is a netre. Esetleg meg nehany masik QSOrol szolo felvetellel egyutt.

HA0DU> Ezzel csak az a baj, hogy: ha HA0LC nem értette, hogy „(i)bolya mária”, akkor hogyan ismerte fel a hangomat?

Azert mert a 0LC teged nagysagrendekkel jobban vett, mint az SDR vevo toled par szaz km-re. Aki ismer, az eleg egyertelmuen felismeri a hangodat. Jovore majd kozelebb tesszuk :)

HA0DU> Inkább úgy tűnik, mintha KÉT QSO-ból valaki összeollózta volna ezt a „bizonyítékot”. Vagy rosszul volt programozva a számítógép

Ott van a teljes felvetel a neten, lehallgathato. Nekem nem erdekem, hogy ellened bizonyitekot gyartsak, neked az erdeked, hogy ilyen ilyen kamu szoveggel magyarazd ki.

> Részemről a fórum adminisztrátorához fordultam, hogy ennek vége szakadjon.

Konkretan minek szeretnek veget vetni? Halgassunk rola? Cinkosan ne vegyunk rola tudomast, mint az emlekeidben elo 70es evekben? En azt szeretnem, ha ezeknek a praktikaknak szakadjon vege, es az emberek a szorakozasert kapcsoljanak be a HA-OB-n, es az ne a csalas szonak legyen a szinonimaja.

Zoli HA1AG
HA1AG

HozzászólásSzerző: HA0DU Pista » 2016.05.11. 10:29

Sziasztok!

Bár évek óta igyekeztem nem tenni, most kénytelen vagyok hozzászólni.
Előrebocsátom, csak nálunk szokás az ilyen szintű anyázás és fröcsögés, de vajon miért is?

A HA1AG által linkelt hangfelvételt nekem is módomban volt meghallgatni, és mindössze az alábbi probléma van vele:

1. A saját logom, illetve a HA6PX által korábban feltett Excel tábla alapján a HA0LC logjában az alábbi két QSO biztosan benne van:

0825 HA0DU 59KW 59CQ
...
0831 HA0IM 59WD 59YL

A hangfelvétel inkább csak a HA0LC szempontjából értékelhető, de többszöri meghallgatás után az alábbiakat lehet kibányászni:

A - CQ HA0LC
B - két állomás hívja, az egyik talán Nellit mond, a másikból ennyi hallik: ...bolya mária...
A - HA0LC „felismeri a hangomat”, és riportot ad: HA0DU 59CQ
B - a nyugtázás nem érthető, de utána egyértelmű: há a nullás ibolya mária, ibolya mária, 59 viszki dénes viszki...
A - HA0LC látszólag vett mindent, majd megköszöni az összeköttetést: Kösz PISTA
C - végül hallatszik, ahogy HA90MRC hívni kezdi a HA0LC-t
A - ez már nincs a felvételen, de HA0LC a HA90MRC-nek 59DU riportot ad (lásd az előző hozzászólást

Ezzel csak az a baj, hogy: ha HA0LC nem értette, hogy „(i)bolya mária”, akkor hogyan ismerte fel a hangomat?
Ha felismerte a hangomat, akkor beírta a számítógépbe, hogy HA0DU, de az „ELFELEJTETTE”, hogy hat perccel KORÁBBAN MÁR VOLT QSO
Ha így történt, akkor további probléma, hogy HA0LC a HAT PERCCEL KORÁBBI riportot adja ISMÉT a hívó állomásnak
A HA0IM válaszából kiderül, hogy ő úgy hallotta, a HA0LC nem jól válaszolt neki, ezért kétszer megismétli a hívójelét és riportot ad
HA0LC valószínűleg ismét nem hallotta, ki beszélt hozzá, mert nyugtázza a QSO-t „Pistának”
De ha nem értette, akkor mit írt a logjába? Ha értette, akkor miért Pistának köszöni?

Erre az egészre azt mondaná egy közepesen értelmes óvodás is, hogy nem életszerű...
Inkább úgy tűnik, mintha KÉT QSO-ból valaki összeollózta volna ezt a „bizonyítékot”. Vagy rosszul volt programozva a számítógép.

Részemről a fórum adminisztrátorához fordultam, hogy ennek vége szakadjon.
Ha valakinek valami baja van velem, forduljon hozzám a ha0du@dx.hu e-mail címen, illetve a +3630-399-3788 telefonszámon.
Ugyanis elég pocsék dolog valaki más háta mögött vádaskodni!

73 Pista HA0DU

UI: Mellékesen úgy gondolom, ebben az országban különösen nem kellene firtatni, hogy ki mikor kinek a hangján szólal meg az éterben...
Persze sok a „rosszul programozott” számítógép is... Ha a kegyelet nem tartana vissza, érdekes dolgokat írhatnék az OB történetéről egészen a 70-es évekig visszamenően.
HA0DU Pista

HozzászólásSzerző: ha0lc » 2016.05.11. 00:16

kivonat a logomból:

2016-01-09 0825 3661 80M SSB HA8CQ 59 ZD 59 HY 1
2016-01-09 0825 3661 80M SSB HA0DU 59 CQ 59 KW 1
2016-01-09 0826 3661 80M SSB HA90MRC 59 DU 59 4N 1

Az 59 CQ-t HA0DU-nak adtam, tehát a szevasz Pista jogos.

Ez egy érdekes hanganyag.
ha0lc

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2016.05.10. 22:50

0LC-nek,

1, Onnan irok ahonnan akarok. Kozod?

2, A HA-DX-en azert nem adtam HADXC szamot, mert konkretan arra sem emlekeztem, hogy meg a tagja voltam-e meg egyaltalan. Nem is erdekel kulonosebben. Nem letezo szervezetbol kilepni se nagyon lehet.

3, Linkelem a QSOdat a 0DU-val, amikor eppen 0IM-kent osztotta neked a pontot, es te meg meg is ismerted a hangjat (en is megismertem), es a az igazi hivojelen es neven szolitottad. Le mernem fogadni, hogy a logodban mar a 0IM szerepel.

https://www.dropbox.com/s/tivn5dshnqzm5 ... C.mp3?dl=0

Irjak meg ?
HA1AG

HozzászólásSzerző: ha0lc » 2016.05.10. 22:25

HA1AG-nak,

Jobban tetted volna, ha csendben maradsz azok után, ahogy szétcsaltad a tavalyi HA-DX-et, amikor a HA1AG hívójellel /P-nélkül Hollandiából távvezérelve a HG6N állomásról QSO-ztál csak elbazseváltad a sorzsámot. NG-t adtál a HADXC sorszámod helyett, mert még a versenykiírást sem voltál képes elolvasni. Vagy nem is te voltál, hanem az alteregód? Ez sem lepne meg, mert már ez is előfordult ott Starjánban. Az egész úgy derült ki, hogy egy német amatőr reklamált, hogy nem kapott tőled sorszámot, miközben azt kellett volna adnod. A csapattársad HA6PX meg marhára csendben volt, miközben tudott arról, hogyan versenyeztél. Persze amikor híre ment a csalásnak, inkább nem küldtél jegyzőkönyvet, nehogy kizárjanak.

Úgy, hogy tényleg jobban tetted volna, ha csendben maradsz és nem osztod az észt Hollandiából.

Joe, HA0LC
ha0lc

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.10. 22:08

Zoli!
Nem hiszem, hogy most neked ebben az ügyben bármi közöd is lenne. De ez se számít.
Ki az a SOK állomás, akit a 0DU hangjával meghívott. Kérlek, tegyük tisztába ezt a gyanúsítgatást.
Ugyan is engem zavar. És főleg az a szó, hogy SOK. Mint az is, hogy lehúztak egy pár QSO-t a log ból igazságtalanul. Mint később kiderült mégsem úgy volt. Mint az is kiderült nem sok vizet zavart. De hogy SOK, na ez már túlzás.
Ja igen, hogy megbántam igen volt olyan és tudtam elnézést kérni. De te valószínű nem.
És talán kettőnk monológját le is zárhatnánk. Mielőtt elfajulna.
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2016.05.10. 21:47

Tibi, 7TM,

Ne haragudj, de nem kellene eroltetned az "ironikusan irast". Valahogy nem erti senki. A masik, hogy ha valaki egyertelmuen megir tenyeket, vagy elerhetove teszi a tenyeket (ld letoltheto hangfelvetel) akkor probald megerteni mielott valaszt irsz, legy szives. A kozelmultban volt mar ra precedens, hogy olyat irtal elso felindultsagodban, amit kesobb megbantal.

Ami ott egyertelmuen hallhato peldaul, hogy a HA0DU hangjan szolal meg egy csomo allomas. Az, hogy ez most neked kedvez tobbet, vagy a 0LC-nek egy masik kerdes. Az, hogy ki szervezte meg, az mellekes szamomra. Engem igazan az zavar, hogy vannak olyanok, akik ebben partnerek. Akik a hivojeluket adjak, vagy mint a Bogyo, aki beall leosztani a hivojeleket.

A Csaba analiziset vegigolvasva es meghallgatva az SDR felveteleket, le kellene vonni ezeket a kusokat mindenkitol, es megnezni, hogy mi az eredmeny. Ki kell publikalni, aztan a hivojeleket latva mindenki tudni, vagy legalabbis sejteni fogja, hogy kinek allt ez az erdekeben. Lehet, hogy akkor Te sem irnad be az x-edik kusot, amit a Bogyo oszt le Neked, mert miert is tenned, ha a Bogyo kusoi nelkul is megnyerned, a gyanusitgatas meg nem hianyzik senkinek.

Ott a felvetel, itt a forum. Minden adva van, hogy tisztaba lehessen tenni ezeket a dolgokat. Mar ha a Versenybizottsagban is ugy akarjak ugye...

Szerintem ez ilyen egyszeru.

73, Zoli HA1AG
HA1AG

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.10. 21:41

Hoppá egy újabb csaló a láthatáron. Nem kéne ezt a sárdobálást abba hagyni.
Mondom én kisepritek a gyereket az ajtón. (vagy talán kiöntitek a fürdővízzel a gyereket)
Csak meg jegyzem 6PX Csaba szerintem sokkal több kárt okoztál mint gondolnád.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ha7tm 2016.05.10. 21:53-kor.
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.05.10. 21:30

Sziasztok !

Joe 0LC kérésére a következő kiegészítést teszem a április 25.-i írásokmoz:
A beküldött LOG-ok alapján az előző írásomban felsorolt állomásokkal való QSO-kat javasoltam törölni az értékelésből. Gyors kalkuláció alapján ez nem változtatta volna meg a sorrendet egyik kategóriában sem. Tehát a multiban HG7T magasan első, egykezelőben 0LC éppenhogy de első lett volna.
Versenybizottsági megbeszélésen visszatértünk az ügyre de addig találtam még 3 állomást aki gyanús. Ha az Ő QSO-ikat is töröljük akkor HG7T mindig magasan első, ellenben 0LC kb 6. Erre ezt a bizottság elvetette mivel ezügyben óvás nem érkezett(Joe erre már nem emlékszik).

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.10. 20:12

Dr OM Laci! 3NU
Nem és értem miként tudunk így elirogatni egymás mellett. Ebből látszik, miként lehet megsértődni, vagy miként lehet megbántani egymást. Míg szóban azért ezt másképpen is ellehet intézni.
Én nem kötekedek veled, sőt éppen az ellenkezője mivel, hogy ez nem csak rólad, hanem rólam is szól. Kérlek, olvasd vissza a hozzászólásokat, ahogy téged úgy engem is megvádoltak. Sajnálom, hogy azt gondolod, hogy én kötekedek veled. Viszont én is úgy gondolom, hogy te kötsz bele az írásaimba.(hi..) Pedig talán nem így van csupán nem értjük egymást.
Most pedig a tények:
Többen állítottak valamit, amire jöttek az okosok és meg állapították, hogy csalás történt ez kezdődött a HG1S –el. Majd én kerültem napirendre. Majd jöttél te a magad igazával, és mivel mindketten tavaly nyertünk ezért én ironikusan jegyeztem meg, hogy csaltunk azért nyertünk. Az, hogy a logodat feltetted semmit nem jelent nekem van hangfelvételem, és az sem számít. Csak 1 dolog, aki nyer az csaló vagy úgy, hogy megszervezi, ha nem, úgy akkor túllépi a teljesítményt. És képeket küldözget egy régebbi felvételről. Pedig a szem néha csal.
Mutatott már az a műszer többet is és van rá magyarázat de, kérdem én tőled mindent meg kel magyarázni? Vagy a rádióamatőr feltétlen meg bízik másik társában.
És sajnos a HA9RT-nek nagyon igaza van az írásában. Eleve azt feltételezni bárkiről is, hogy csaló, ha nyer az bizony szomorú.
Nincs nekem problémám veled az előző csörténkbe is leírtam a meg látásomat te meg magyaráztad és ennyi és nem több.
Én most írtam a levelemet a versenybizottság felé. Vagy meg szívelik és elgondolkodnak rajta vagy a továbbiakban, nem veszek részt rajta. Most, hogy egy kupával több vagy kevesebb nem sok vizet zavar. Csak sajnos így elveszti a Rádióamatőrködés a lényegét a szembe.
Nekem haragosom soha nem volt vagy pedig nem tudtam róla. Amióta komolyabban versenyzek a Rádióamtörök körében több lett a haragos, mint az életem során. Na ez szomorú.
Nem szeretném, ha te is ott lennél köztük. Még egyszer írom pont az ellenkezője volt a gondolatom, amikor írtam a megjegyzést. Kérlek, gondold át, és ekként vélekedj a dolgokról.

Vy 73 Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2016.05.10. 19:22

Tibi,

Te most szándékosan kötekedni akarsz velem, vagy nem érted amit leírtam?
NEM RÓLAD VAN SZÓ és nem is másról.
RÓLAM állították, hogy leszerveztem a QSO-kat, ezért raktam fel a logomat a netre.

733nu
ha3nu

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.10. 17:17

Kedves Laci!
(nem kell kusókat leszervezni ahhoz, hogy egy OB-t megnyerjél.)

Én annyira szerveztem mint te. Döntsd el.

2 dolog biztos az, hogy nyertünk.
A többi csak spekuláció és nagy fokú irigység
73!
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2016.05.09. 21:41

Kedves Tibi!

Olvasd el újra amit írtam:
nem kell kusókat leszervezni ahhoz, hogy egy OB-t megnyerjél.
733nu
ha3nu

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.05.09. 16:39

Hi!
Tehát aki nyer az csaló. Ilyen egyszerű.
73! 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2016.05.01. 20:05

Sziasztok,

Azt hallottam, hogy HA-OB-t csak úgy lehet nyerni, ha leszervezel qso-kat, aztán meg azt, hogy tavaly azért nyertem, mert én is ezt csináltam. A tévhitek eloszlatása érdekében felraktam a tavalyi logomat ide:
http://radioamator.honlapepites.hu/?p=5222
Összesen kettő darab klubtárs szerepel benne 3ou, 3fta.
Ennyi.

73 3nu
ha3nu

HozzászólásSzerző: ha9rt » 2016.04.27. 00:37

Szia Tibi,
gratulálok az eredményhez.
Sajnos a HAOB szabályzat módosításának indoklása rágalmazó: azért kell a sorszám helyett az előző összeköttetés utolsó kettő betűjét adni, hogy nehezebb legyen csalni.
Nos, ha a kiírás feltételezi, hogy a versenyzők csalnak, mit vársz ha megnyered a versenyt?
Egyértelmű: gratuláció helyett rágalmazást.
Nem csodálom, hogy legközelebb nem indulsz.

73, HA9RT
Jóska
ha9rt

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.04.25. 23:04

Szia Tibi!

Hány kategória van a RH-OB-n?

Kategóriák:
U/A - utánpótlás leány és fiú 18 éves korig - összesített
N/A - felnőtt női egyéni korhatár nélkül - összesített
F/A - felnőtt férfi egyéni korhatár nélkül - összesített
MO - verseny-csapat állomások (korhatár nélkül, a kezelők számától függetlenül) - csak összesített
NYE - egykezelős nyílt kategória - csak összesített
NYM - többkezelős nyílt kategória - csak összesített

Tehát csak a kategóriádban lettetek az elsők.

73! Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.04.25. 16:04

Kedves Attila! 2NA
Köszönöm az írásodat. De én másképpen látom. Nagyon örülök (és most valakinek megjegyzésével élve) hogy a 6PX és 2NA komoly munkát fektettek a hazai rádiós versenyzés megtisztításába.
Egy szemetet már sikerült eltávolítatni HG7T-t. Kicsit olvasd vissza a leveleket, és ott láthatod egyenként leírtam a kötödésemet a HA0-ás állomásokhoz. Azért mert nyíltan nem írja ki azért még látszik, hogy kiről szól. Mivel a HG7T nyerte ezt a futamot is, ki másról szólna?
Ugye nem gondolod, hogy a 2. vagy a 3. vagy a 22. ről. Csak néz utána, ha ez a két-három hívójel nem lenne a logba akkor is mi (vagyis én mivel csak én voltam egyedül) vagyunk dobogós a HG7T. Sajnos én azt olvastam ki ezekből, az írásokból, hogy csaltuk. Én nem teszem ki magam és az állomásomat az ilyen alaptalan rágalmaknak. Inkább eltűnünk a sülyesztöben. Amíg ilyen és hasonló megnyilvánulások lesznek addig nekünk a HAOB-n nincs keresni valónk.
És ha valóban így van, hogy a 2NA és a 6PX komoly munkát fektetett a hazai rádiós versenyzés megtisztítására akkor nagyon sok sikert a takarításhoz.
Csak nehogy a gyereket is kisöpörjétek a kukába.
73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.04.25. 13:36

Kedves Tibi!

Ha jól átolvasod és értelmezed Csaba írását, akkor észrevetted volna, hogy Csaba nem nevez benne senkit csalónak,. Azt vélelmezi, hogy voltak olyan állomások, akik csak bizonyos állomásokkal voltak hajlandóak QSO-ni. Ez nem életszerű, versenyzés szerinem. Hogy a HG7T bekerült a kedvezményezettek csoportjába az a logok-ból kiolvasható.
De nem mondta senki, hogy Te szervezted, vagy részt vettél volna benne. Az is lehet, hogy pont azért hívtak meg titeket, hogy nehogy kilógjon a ló lába.

……Itt meg kell jegyezni, hogy nem bizonyítható, hogy a kedvezményezett állomások szervezték vagy végezték ezt a szelektív versenyzést. Ha meghívnak én is örülök neki és megcsinálom az összeköttetést. Ráadásul mindenkinek joga van CSAK egyvalakit is meghívni ahányszor csak akar. Azonban a sportszerűség és a józan ész azt diktálja, hogy ezeket az összeköttetéseket törölni kellene az értékelésből.

73! Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.04.25. 11:52

Kedves Csaba 6PX!
Nem is tudtam, hogy te is versenybizottság tagja vagy. Ezzel igazából most szembesültem az írásodból.
Ezért arra az elhatározásra jutottam, amíg neked közöd lesz a HAOB-hez addig a HG7T nem
Indul ezen a versenyen. És pedig azért, mert felelőtlenül igazságtalanul gyanúsítgatsz.
És ha ez tovább is így fog menni, akkor elég kevesen fognak HAOB-zni.
Tudom, hogy a kutyát sem érdekli, hogy mi vagyunk-e. De én úgy gondolom, hogy ez nekem a tiltakozás egy fajtája, és éllek is adta jogommal.
A MRASZ elnökségét is fogom majd tájékoztatni az elhatározásomról.
Amatőr üdvözlettel HA7TM / HG7T
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.04.25. 07:42

Sziasztok !

A Versenybizottság megtárgyalta a 2016-os HA-OB óvásait. A jegyzőkönyvek átnézése közben előjöttek a tavalyihoz hasonló de kisebb

számban jelentkező anomáliák.
A többségi álláspont szerint ezzel nem kezdünk semmit, de ismertetem a saját kisebbségi véleményemet a dologról.

Az értékelés azért van, hogy feltárja a hibákat, és korrekt sorrendet hirdessen ki. Nem kell mindenre külön szabályt hozni hiszen aki ügyeskedni akar, majd keres lehetőséget. Ezeket a rendezőnek fel kell tárnia és tenni ellene. Elsősorban nyilvánossaágra kellene hoznia.
Az előzetes eredmények közzététele előtt nem ártott volna a nyers adatokat átlapozni. Kevesebb lett volna az óvás. Sokan nagyon rossz LOG-okat küldenek be, ezek az ellenállomásoknál jelentkeznek tömeges hibaként.

A 2015 évhez képest az 1-es és 3-as állomások eltűntek (kb. 10 db) az általuk kedvezményezett klubállomásokkal együtt. Az egy-két állomást kiemelten támogatók már csak a 0-s körzetben voltak (vagy csak azokat találtam meg). A lista némiképp egyezik az egy évvel azelőttivel:

HA0UC 30Q. 4Q:HG7T,HA0LC többiekkel 1-2
HA0HV 27Q. 4Q:HG7T,HA0LC 3Q:HA5NB többiekkel 1-2
HA0IM 27Q. 4Q:HG7T,HA0LC 3Q:HA7I többiekkel 1-2
HA0HO 16Q. 4Q:HA0LC 3Q:HG7T többiekkel 1-2
HA0KHT 14Q. 4Q:HA0LC 3Q:HG7T többiekkel 1-2
HA0UZ 13Q. 2Q:HG7T,HA0LC,HA3NU többiekkel 1.
HA9OX 6Q. 2Q:HA0LC többiekkel 1

Aki kíváncsi a részletekre, az alábbi táblázatban tanulmányozhatja (pontszám szerint és időrendben):
ftp://217.113.51.55/SDR/HAOB_2016/OB_2016.xlsx

Itt meg kell jegyezni, hogy nem bizonyítható, hogy a kedvezményezett állomások szervezték vagy végezték ezt a szelektív versenyzést. Ha meghívnak én is örülök neki és megcsinálom az összeköttetést. Ráadásul mindenkinek joga van CSAK egyvalakit is meghívni ahányszor csak akar. Azonban a sportszerűség és a józan ész azt diktálja, hogy ezeket az összeköttetéseket törölni kellene az értékelésből. Mihelyt így történik ez a fajta okosság ki fog kopni. (Ld 2015 ha1-ha3. Nem jött be, abbahagyták) Nem venném figyelembe az extrém kevés összeköttetést létesítő állomások QSO-it sem függetlenül attól, hogy kimutatható-e statisztikailag valamilyen okosság.

A versenyszabályzat nagyon szigorú az idő előtti és időn túli forgalmazással kapcsolatban. Aki ezt megteszi, annak a LOG-ja csak kontrollra fogadható el (a szabály szerint). Ez 2015-ben (is) helyezetteket is érintett. Erre nem vonatkozik 2-3 perces szabály és nincs QSO befejezés sem... Ez rossz ahogy van, meg kellene változtatni. Sajnos a szabályalkotó nem foglalkozik vele. A nyilvánosan elérhető felvételek alapján tavaly és az idén is volt ilyen versenyperióduson kívüli forgalmazás helyezettek részéről is. Jó lenne ezt a gyakorlatot megszüntetni. A 21. században nem elfogadható indok, hogy rosszul járt az óra. Ameddig az így készült QSO-k büntetlenül benn maradnak a LOG-okban ez a gyakorlat is meg fog maradni.
Felvételek:
ftp://217.113.51.55/SDR/

Jó lenne a résztvevők jobban odafigyelnének a jegyzőkönyveikre. Ha valaki elrontotta a riportot akkor vállalja már be a LOG-ban is. Be kellene vezetni a CQWW-n egy ideje (jól) működő X-QSO kezelést. Ha tudom, hogy én rontottam el, akkor a LOG-ban megjelölhetem büntetés nélkül és az ellenállomástól nem vonják le.
Hallottam olyat is, hogy nem az van a LOG-ban mint ami a sávban történt.
A jegyzőkönyv ne "szellemi termék" legyen hanem az események pontos leirata!

A megoldás a verseny teljes körű átalakítása lenne olyan kiírással, hogy ne fogyjanak el az elérhető állomások. Az értékelést pedig nyilvánosan és következetesen kellene végezni.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

Következő

Vissza: Rádióamatőr fórum

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség