cq ww dx cw 2015

Fórum rádióamatőröknek.

Re: cq ww dx cw 2015

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2016.03.11. 14:03

Szia Jóska!

Nem hiszem, hogy bárki haragudna rád, ugyan miért tenné? Te indítottad a témát, de nem rólad szól.
Az első üzenetemben azért próbáltam leírni az SO2R sajátosságait (bár ezt a Tibi magyarázkodásként értelmezi),
mert nem mindenki van vele tisztában, és azzal sem, hogy ez nem egy külön kategória. Aztán a "vannak akik mindenáron nyerni akarnak",
(bár ez a kifejezés tényleg nem pontosan a csalás szinonimája), kifejezéssel elkanyarodott a téma.
Az assisted non assisted sem tabu. A CQ versenyeken már nagyon rászálltak ennek az ellenőrzésére, sokszor sikerrel.
Lehet értelmesen, lehetőleg tényekre támaszkodva is megvitatni ezeket a dolgokat, nem pedig csak pufogtatni a levegőbe.
Személy szerint inkább indulok assistedben, mert akkor nincs mibe belekötni, de a WRTC kvalifikáció miatt most inkább a non assistedben indulok,
mert pontot adnak mint az assisted kategóriának.
Kellemes hosszú hétvégét!

73 Laci 3NU
ha3nu

HozzászólásSzerző: ha9rt » 2016.03.09. 21:18

Sziasztok,
sajnálom, hogy az általam indított „topic” ide vezetett és ilyen indulatokat kavart. Nem akartam senkit megbántani.
A felkavaró reakciók után nem kívántam hozzászólni, azonban mivel én indítottam a témát, részemről le kívánom zárni.
HA3NU CW tudása megkérdőjelezhetetlen! Sajnos kevesen rendelkezünk hasonló távíró képességgel.
Szóba sem került a teljesítmény vagy a QTH helyzete. Úgy gondolom, minden hozzászóló régi motoros, nagy rutinú és nagy tudású rádióamatőr és tisztában a fizikával, tudja mi a különbség a sík vidékről-, hegytetőről- vagy éppen tengerpartról rádiózni, így nem tudtam mire vélni a diagramokk bemásolását.
Nagyon találó az N6MJ video. A 300 feletti pile-up természetes, többször előfordul másoknál is, azoban nem sok órán keresztül folyamatosan. Az nem látható, hogy a „harmadik” kezével és fülével még folyamatosan szorzózott is.
A fő kérdés azonban az assisted vagy a non-assisted kategóriában indulás volt, de úgy látszik ez tabu.
Az XYL-m figyelmeztetett: „ne írd le a véleményed, másokat akaratod ellenére megbáthatsz és csak ellenséget szerzel magadnak, mivel ma már sajnos más idők járnak”.
Valóban. Igaza volt.
Sajnálom.
73, HA9RT
Joska
ha9rt

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.03.09. 11:49

Dr OM Zoli! De bárki más is.
Sajnálom, hogy az a kifejezés, hogy ez még nekem is brutális ilyen reakciót váltott ki egyesekből.
És ez nagy baj, sőt következtetésekre ad okot. Pedig a megjegyzésem nem erre irányult.
Sőt mint olvasható volt inkább a kíváncsiságomra irányult. De mint olvasható rögtön csalást magyaráztak bele.
Amikor a csalás szó leíródott innen már rögtön személyeskedésbe csapott át. Pedig részemről nem erre irányult.
Persze egy idő után elszakad a cérna és utólag talán meg is bánja az ember, amit hirtelen leír.
De ez már a múlt-e.
Továbbra is tartom magam ahóz, hogy brutális a részemre. Erre lettem volna kíváncsi. De így ezek után tudatlanául fogok meg halni.
Talán még a 6PX-nek egy mondat, hogy ne higgy a szemednek, mert csal. Van rá magyarázat és nagyon egyszerű.
Sajnos egyre kevesebben versenyzünk kevés HA ellenfél, akivel lehetne versenyezni. Így marad a World. Viszont abban a csapatba már nem egyszerű a helyezések elérése.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2016.03.08. 17:17

Szia Tibi,

Csak mult csutortokon hallottam errol a topikrol. Elnezest a megkesett reakcioert.

Nagy kar, hogy ilyen szemelyeskedo vitakba bonyolodsz. Epitettel egy szuper allomast es egy kis versenyzoi kozosseget kore, jogosan lehetsz buszke ezekre, es ez tenyleg minden elismerest megerdemel. A versenyeredmenyek osszehasonlitasarol annyit, hogy ahogy a Csaba irta, a korrekt helyzetertekeles a fejlodes alapja. Ha az eredmenyeken javitani akarsz, szerintem nem kellene helybol csalonak hinni, aki jobb eredmenyt er el (akar abszolut, akar relativ ertelemben), hanem kerdezz nyugodtan. Ahogy a Laci nem bujik ki az informaciok atadasa, vagy akar a bemutato elol, en sem, es Neked se kellett volna kifogasnak hinni azt, hogy a mult hetvegen en voltam az operator. En is szivesen latlak, es megvalaszolom minden kerdesedet, es a kusozasomban (so2r, so2v, alternate stb) sincs semmi titok. A logjaimat is atadoma bekuldesi hatarido utan barkinek, aki keri.

szerintem ez ilyen egyszeru.

73, Zoli HA1AG
HA1AG

HozzászólásSzerző: VE7JH » 2016.03.08. 00:41

HA1AG írta:A 28-as kuson jol meglepodtem, mar elfogytak a w6/w7-esek, amikor hivtal.

Az nagyon megmelegítette a szívemet mikor azt mondtad, hogy "any sevens or zeroes?" Mi itt mindig arra panaszkodunk, hogy nem tudunk át törni a Keleti Nagy Falon.

Gratulálok a majd' 3 millió ponthoz. A 3NU jövőre jobb ha felköti a gatyáját, HI.

Gábor
VE7JH

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2016.03.07. 19:48

Koszi Gabor!

A QSY-t 21-rol epp a terjedes vegen kaptuk el! A 28-as kuson jol meglepodtem, mar elfogytak a w6/w7-esek, amikor hivtal. Sajna a VE5MF par perccel kesobb nem komplettirozta 28-on, ugy lett volna teljes a kanadai sor.

udv, zoli
HA1AG

HozzászólásSzerző: VE7JH » 2016.03.07. 19:35

Itt egy rissz-rossz minőségű videó tegnapról 40m-en. HG7T, HG1S, HG8R, HA8FM és még egy pár állomás. Mindenki kb. egyformán hallatszott.

(A HA1AG akkor nem volt ott, de Ő volt az egyetlen aki meglett 4 sávon.)

https://youtu.be/ApVInP_d9ss

73,
Gábor, VE7JH
VE7JH

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.03.03. 10:18

:)
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.03.02. 23:00

Kedves Tibi !

Azt próbáltam elmagyarázni, hogy alapvetően a hely számít egy rádióállomás esetében nem az elemek száma. Én is rádióztam nagy antennával, konkrétan nagyon naggyal. 32 elem 7MHz-en. Képzeld ilyen-olyan okból nem én voltam a legerősebb és nem kezdtem vért fröcsögni.

Látom Neked ez rettenetesen fontos és bár a fizikát emlegeted éppen azt nem érted.

Lefordítom közéthető módon amit írsz azaz, hogy ezek a különbségek csakis a PWR-ből következnek akkor mi a helyzet.
Te betartasz mindent 1500 W-al forgalmazol. 2x 4 elem van 7 MHz-en. A HG3R-en 3 elem. Csak az antennából jobb vagy kb 5dB-vel.
Ha a HG3R 11 dB-vel nagyobb jelet produkál az USA-ban, akkor a teljesítménye 16dB-vel több, mint a tiéd (5dB+11dB).
Ez testvérek között is 40-szeres viszony, azaz a HG3R 60kW-ot (60 000W) használ. Ha véletlenül a PWR-ed mégis 3613W akkor a HG3R 144,52kW ( 144520W ). Szerinted életszerű?

Még valami fontosat hadd jegyezzek meg. Én örülök a többiek sikereinek, ha jó barátaim érik el különösen. Nem zavar, ha valaki ügyesebb, jobb állomása van. A barátaim honfitársaim sikere az enyém is egy picit, büszke vagyok rá. Ugyanígy az én szégyenem is ha magyar állomások szégyenpadra kerülnek. Lacitól nyugodtam alszom.
Nem szorulsz a tanácsaimra tudom, de a helyes helyzetértékelés a fejlődés alapja.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2016.03.02. 22:28

Kedves Tibi,

"Sajnos úgy látóm, hogy megint személyeskedésbe megy át az esemény.
Lehet, hogy én kezdtem ezért elnézését kérek. "
Én biztos nem

"Csaba! Szívesen elmentem volna az ARRL SSB-re feláldoztam volna. Laci ügyesen kibujt a lehetőség alól.
Ezek után milyen kifogást is keresek?
Ezt én így látom. Talán itt le is zárhatjuk ezt a részét."
az 1AG decemberben lefoglalt repülőjegyet, hogy az ARRL SSB-re eljöjjön versenyezni, azt hiszem érthető, hogy ezt
most a kedvedért nem változtatjuk meg. Ha neked ez ügyes kibújás, hát örülj neki. Egyébként leírtam, hogy máskor amikor éppen versenyzek az jó.

"Laci! Kérlek másold be ide nekem, hogy mikor neveztelek csalónak ? Úgy gondolom én ilyent nem írtam, hogy mit gondolok az
az én magán ügyem."
Pont azt írtam, hogy szerintem mit gondolsz

"Viszont az rögtön lejött a részemre, hogy egyből neki álltál védekezni és bizonygatni."
Ha támadnak persze, hogy nekiállok védekezni. Miért te hagynád magad?

Aki közelebbről ismer, az meg tudja ezt cáfolni. Ha ez vezérelne akkor többnyire nem HP kategóriában indulnék, hanem LP-ben, ahol sokkal könnyebb jó eredményt elérni. (Ha annyira stb.......

"38 éven át én is ezt gondoltam rólad. Sajnos a véleményem nagyon meg változott amikor egy levélben elismerted, hogy bizony nem 1,5KW-t használsz."
Érdekes, hogy ez két év után éppen most jut eszedbe. Amúgy ebben a témában már kifejtettem a véleményem és nem kezdem előröl.

"És talán itt a lényeg ami nekem brutál (ez nem jelenti azt, hogy csaló vagy csak egy kifejezés értelmezése rád lett bízva )
Te egyedül felvonulsz a verseny QTH-dra és 37 órán át 2 rádióval a füleden DXCluster használata nélkül végig rádiózod a versenyt. Még csak nem is assistan ketegória.
Na ez nekem brutális. De ha hiszed ha nem bárkit meg kérdeztem, és most finoman fejezem ki magam, csak mosolyogtak. Na ezen lehet gondolkodni magyarázni nem kell."
Hát akkor csak mosolyogjatok. Úgy csináltok mintha én lennék az egyetlen a világon, aki ezt csinálja. Vagy másnál hihető csak nálam nem? Hogy tetézzem a bűnömet: még kávét sem iszom közben.

További jó mosolygást:

733nu
ha3nu

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.03.02. 19:39

Kedves Csaba és Laci! 6PX 3NU
Sajnos úgy látóm, hogy megint személyeskedésbe megy át az esemény.
Lehet, hogy én kezdtem ezért elnézését kérek. De azért olyan simán mégse nyelném be.
Csaba! Szívesen elmentem volna az ARRL SSB-re feláldoztam volna. Laci ügyesen kibujt a lehetőség alól.
Ezek után milyen kifogást is keresek?
Ezt én így látom. Talán itt le is zárhatjuk ezt a részét.
Nem tudom mit akarsz bizonygatni a spotokkal talán azt, hogy eltér a két állomás teljesítménye egymástól ?
Mert bizony eltér. HG7T-én OMPower 2000-esek vannak lassan 4 éve. Amiből nem igen jön 1,5KW-nál több.

Csak mondom, Laci konkrétan Magyarország legjobb távírásza.

Lehet talán biztos és akkor mi van? Jó neki.

Laci! Kérlek másold be ide nekem, hogy mikor neveztelek csalónak ? Úgy gondolom én ilyent nem írtam, hogy mit gondolok az
az én magán ügyem.
Viszont az rögtön lejött a részemre, hogy egyből neki álltál védekezni és bizonygatni.

Aki közelebbről ismer, az meg tudja ezt cáfolni. Ha ez vezérelne akkor többnyire nem HP kategóriában indulnék, hanem LP-ben, ahol sokkal könnyebb jó eredményt elérni. (Ha annyira stb.......

38 éven át én is ezt gondoltam rólad. Sajnos a véleményem nagyon meg változott amikor egy levélben elismerted, hogy bizony nem 1,5KW-t használsz. ( Kérlek most ne azt elemezd, hogy nekem mekkora volt van. Mert nem is én voltam az etalon hanem te. Én csaló voltam.)
Na ekkor bennem egy világ omlott össze. De amikor láttam, hogy a HG6N-n mivel rádióztok na az volt a csúcs. Tudod a HA7AZ írásai jutnak az eszembe és ilyenkor látom milyen igaza volt.
És talán itt a lényeg ami nekem brutál (ez nem jelenti azt, hogy csaló vagy csak egy kifejezés értelmezése rád lett bízva )
Te egyedül felvonulsz a verseny QTH-dra és 37 órán át 2 rádióval a füleden DXCluster használata nélkül végig rádiózod a versenyt. Még csak nem is assistan ketegória.
Na ez nekem brutális. De ha hiszed ha nem bárkit meg kérdeztem, és most finoman fejezem ki magam, csak mosolyogtak. Na ezen lehet gondolkodni magyarázni nem kell.
Dr Laci nekünk egymással soha semmilyen érdek ellentétünk nem volt és remélem nem is lesz. Mivel nem is azonos kategóriába mozgunk.
Viszont azért véleményem lehet a dolgokról. Én próbáltam elejét venni de a lehetőséget nem kaptam meg. Továbbiakban nem is élnék vele.
További sok sikert kívánok!
73! Tibi 7tm.
ha7tm

HozzászólásSzerző: VE7JH » 2016.03.02. 06:38

ha3nu írta:
ARRL 2016 CW (igényelt pontok)
M/2 HG7T 2,4M
SO E7DX 2,7M
SO OE3K 2,5M
SO 9A8WW 2,3M
SO HA3NU 2,1M

73 Laci ha3nu

Én SOLP (unassisted) voltam mint VE7UF és mind az öt fenti állomás meglett. Asszem csak az OE3K és az E7DX volt két sávon (és a HG1S). Arra emlékszem, hogy az E7DX megkért 21MHz QSY-ra.

Majd a jövő héten megmondom ki volt hangosabb SSB-n.

73,
Gábor, VE7JH
VE7JH

HozzászólásSzerző: ha1zn » 2016.03.01. 23:24

Sziasztok!

Most nézegetem ezeket az ábrákat... Érdekesek, sajnos nem tudom bemásolni ide, nem engedi a gép a grafikát.
ARRL-DX CW 20m HP 02/20/2016 W3UA
Berajzoltattam a jeleimet.... nem szedem le a 2x3 el trybander YAGI-t. 16/10 m magasan vannak. Meg alatta a 306m-es Bagóhegy, ami nem is magas, de a környezetből kiemelkedik. A füleim és az öreg TS-870 már nem lesznek jobbak. Bennem van a hiba!? Megyek is aludni! :mrgreen:

73! HA1ZN&HG1A (Versenyen HG1A...)
ha1zn

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2016.03.01. 22:29

Kedves Tibi,

Először is meglepett és nagyon sajnálom, hogy ha konkrétan nem is mondod ki, de csalással vádolsz a versenyeredményeim miatt.
Néhány megjegyzés ehhez.
„De hát a minden áron való nyerni akarás fontosabb mindennél”
Aki közelebbről ismer, az meg tudja ezt cáfolni. Ha ez vezérelne akkor többnyire nem HP kategóriában indulnék, hanem LP-ben, ahol sokkal könnyebb jó eredményt elérni. (Ha annyira csak a nyerni akarás érdekelne nem hagytam volna abba a nemzetközi szintű gyorstávírász versenyzést 1995-ben és még mindig gyűjthetném az EB, VB érmeket.)
Nézd már meg az RH eredményeimet, egy két kivételtől eltekintve, jó ha az első tízben benne vagyok.
Nem egészen értek egyet a Csaba reversebeacon-os elemzésével. Konkrétan 80 méteren jóval erősebbek vagytok
közel sem vagyok „partiban”- de ez nem is csoda. Egyébként JA irányba érezhetően nem olyan jó a QTH, ami a reversebeacon jelekből is látszik (minden sávon).
Azt írod, hogy 10 méteren „25 elem figyel a levegőbe”, hát akkor hasonlítsd össze a reversebeacon-ön HG6N-el
a 28 megás jeleiteket pl. a W3UA vagy W1NT-n és meg fogsz lepődni. Nekik is csak 5 elem van 28-on kb. méteren – lehet fizikázni.
Antennákat fizika alapján úgy lehet összehasonlítani, ha egymás mellett vannak. Aztán jöhet a HFTA, földrajzi hely stb.
Az ARRL-n még a cluster sem számít, hisz a szorzók kb. 95 százaléka cq-ra jön, így nem tudom mire gondolsz, amikor csalást emlegetsz -örülnék, ha ezt konkrétan leírnád.

Végül néhány eredmény okulásul, csak környékbeli országokból, a 2016-oshoz még bejön majd jó pár eredmény, akik nem írtak a 3830-ra:
El lehet rajta gondolkodni

ARRL 2016 CW (igényelt pontok)
M/2 HG7T 2,4M
SO E7DX 2,7M
SO OE3K 2,5M
SO 9A8WW 2,3M
SO HA3NU 2,1M

ARRL 2015 SSB
M/2 OL4A 5,4M
M/2 9A1P 5,7M
M/2 HG7T 3,2M
SO E7DX 4,8M
SO OM2VL 3,7M
SO OM5ZW 3,6M
SO HA1AG 2,8M

73 Laci ha3nu
ha3nu

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.03.01. 22:08

Kedves Tibi !

A Barátomat nem kell félteni. Menj el, nézd meg amit csinál és utána ne felejts el írni róla egy beszámolót! De ha már gyanúsítottad akkor járj utána, ne keress kifogást!

Egy rádióállomás komplex rendszer. A benne felhalmozott színesfém mennyisége csak egy adat a sokból. Nyilván volt valami ésszerű oka annak, hogy a nagy semmi közepén építettél állomást, de azzal vállaltad akarva-akaratlanul a dolog hátrányait is. Az a tény, hogy ha az antenna alá tolunk egy kis hegyet és az egészet délebbre visszük elég sokat nyom a latban. (keress rá: HFTA)
Akkor nézzük a tényeket, mint mondtad azokat nem lehet magyarázni. Nem is kell.
Spot analízis AA4VV-nél:
Kép
WZ7I-nél:
Kép
KM3T-nél:
Kép
K1TTT-nél:
Kép

A HADX topikban sokat emlegetted a morzét. Csak mondom, Laci konkrétan Magyarország legjobb távírásza.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.03.01. 16:52

Kedves Jóska !

Kérlek szépen ne akarj olyasmit belemagyarázni, amit nem írtam. Ha az a világ lenne, amit sugallsz, akkor Log-ot sem kellene küldeni, csak mindenki bemondaná az eredményét. (van egyébként ilyen verseny is)
A CQWW folyamatos szabályváltoztatása pontosan próbál utánamenni a való világnak. Zárnak ki indulókat az ASSISTED szabály megszegése miatt, de az csaka jéghegy csúcsa. Ezért írtam amit írtam. Durván kell csinálni ahhoz, hogy le lehessen bukni vele. Márpedig ha nem tudják kizárni, akkor az illető(k) hatalmas előnyben vanna a szabélytisztelőkkel szemben.
Olvasd el a CQWW szabályzazot, telis-tele van olyan változtatásokkal ami a szabályszegők ellen van.
Pontos frekvencia, lerövidített LOG-leadás, hangfelvételt kell készíts...stb

Ha mindenki mindent betartana, akkor nem kellene APEH sem... Van még ötletem, hogy mi nem kellene.

Az OB-n a vett adatok adása riportnak az én ötletem volt. Válasz volt arra, hogy páran több QTH-ról nyomták. Most trükköznek máshogy.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: ha9rt » 2016.03.01. 02:38

Szia Csaba,
ne haragudj, de megdöbbentett amit írtál!

Szerinted az az értelmes operátor aki CSAL, mivel úgysem mutatható ki a kategóriában a meg nem engedett eszközök használata? Hová jutunk így?
A szabály szerintem nem nevetséges, csak becsületes résztvevőket tételez fel.
Ez nem a HAOB módosított szabálya, ahol azért kell az előző QSO hívójelének az utolsó két betűjét adni, mert azt tételezik fel, hogy a résztvevők csalók. No, ezen módosítástól egyetlen egy QSO-t sem csináltam HAOB-n és amíg marad ez az általánosítás, nem is fogok. A verseny jkv-k rendes ellenőrzésével az az egy esetleg két csaló kiszűrhető, pellengérre állítható és nem kéne a kiírással mindenkiről feltételezni, hogy nem tisztességesen akar versenyezni.
A CQWW kiírása nem süllyed ilyen feltételezésre, ezért van benne az assisted kategória.

Had említsek meg egy történetet, melyről a Magyar TV-ben is beszámolt, nagy „port” kavart. Történt pár éve, hogy az Észak-Amerikai jégkorong szuper-döntőt az USA és Kanada csapata játszotta. A döntő helyszíne Kanada, a három játékvezető nemzetisége pedig amerikai (USA). Itthon és európában mindenki üvöltött, hogy lehet ilyet csinálni, a bírók az USA-nak fognak fújni, ez csalásra ad lehetőséget, stb.
Ezt felvetették az USA-ban és Kanadában is, ott nem értették miről beszélnek, miért kéne harmadik nemzetiségű, lehetőleg más földrészről érkező játékvezetőket alkalmazni. A három játékvezető nagy tudással és elismertséggel rendelkezik. Ennyi.

Bízom benne, hogy előbb vagy utóbb megváltoznak, ha pedig nem, akkor eltűnnek és új hobbit találnak maguknak azok, akik csalás útján is mindent bevetnek egy verseny megnyeréséért.

73/DX HA9RT
Jóska
ha9rt

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.02.29. 22:51

Kedves Csaba!
Ugye te magad se hiszed, amit írtál. Csak nem akarod kellemetlen helyzetbe hozni a barátodat.
A tények azok valóban a tények, azokat meg izélni nem lehet csak magyarázni.
Tegyél még egy kicsi összehasonlítást antenna és power terén. És talán nem így fogsz nyilatkozni.
A HG3R az egy egyéni állomás, ami 36 órán át két rádióval a fülén, kis híján agyon csapja a M/2 állomást.
Ott ahol kétszer akkora antennák vannak. Csak egy példa 10M en 25 elem figyel a levegőbe, amiből 4 elem
kb. 55méter magasan, van. És a többi sáv is hasonló nem beszélve a 80M en 48 méter magas 3 elemes yagiról.
De talán nincs is értelme ezt ragozni minyájan tudjuk a fizikát. Szívesen feláldoztam volna az ARRL SSB-t
egy kis tanulásért. De hát a minden áron való nyerni akarás fontosabb mindennél. Hála a jó égnek mi már ezen túl vagyunk.
Sajnálom nem akartam konkrétan nyilatkozni de azért ez mint mondtam még nekem is brutális.
Sok sikert nyomjátok fiuk Valamikor hasonlóan, gondolkodtam de sikerül kigyógyulnom.
73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.02.29. 17:45

Sziasztok !

Az assisted-non assisted hiszti valóban megérne egy misét, de a közvéleménycsinálók szerint az assisted nem rádiózás. A használata értelmes operátor esetén kimutathatatlan, tehát nem ellenőrizhető. Így mint szabály nevetséges.
A másik része a dolognak, hogy ha valaki kitelepül valami egyedi helyre akkor nem kell assisted legyen úgyis meghívja mindenki, hiszen szorzó. Meghívja, mert bár Ő elutasítja a spotok használatát mégis profitál belőle, hiszen mindenhol virít a képernyőn mint szorzó. Ellentétben mondjuk egy orosz állomással aki nem virít, mert annyi van belőle mint oroszból. Ha a non-assisted állomások adatait lenyelnék a clusterek és nem továbbítanák biztosan nem lenne annyira népszerű.
Főképpen a skimmereknek köszönhetően tudnak a kisebb teljesítményű állomások is CQ-zni versenyeken, hiszen ha valaki odakattint megcsinálja ha gyenge is. Egyébként simán áttekerne rajta.

Más: Nem kell megnyerni semmit egy P33 előtt, innen úgysem lehet. Mindenkit a maga helyén kell értékelni abban a környezetben ahonnan versenyzett.

Tibi írta a Laci "brutális" eredményét. Sajnos jobb terjedésben (jó régen) majdnem egy sávon lehetett ennyit csinálni. Most ez ebben a terjedésben erőből ment. Ha megnézzük a HG3R és a HG7T állomások jeleit az USA-ban spot-analízissel akkor bizony az látszik, hogy a HG3R sokkal jobban ott van. A 80m kb partiban van, bár (legalábbis szombaton) amikor Laci odament már nem volt HG7T. 40m-en a HG3R sokkal erősebb. Általában 20m-en is kicsivel. Talán 15m-en van partiban a két állomás. Összességében elmondható, hogy a HG3R előbb indul és tovább tart minden sávon. Köszönhetően annak, hogy hegyre épült amit csak nagyon magas toronnyal lehetne ellensúlyozni.
Kellett még az eredményhez, hogy az ARRL-DX -en véges a szorzók száma, így nem érvényesülhetett a többkezelő előnye keresésben (ha van). Kellet még az is, hogy Laci az átlagnál jobban versenyez. (-ezért a mondatért jár nekem egy sör!-)

Gyúrni kell, mert egy darabig ez csak egyre keservesebb lesz!

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2016.02.28. 22:59

Szia Jóska!

Sokat lehetne erről a témáról beszélni, de valóban inkább egy-két sör mellett, mert utálok gépelni.

A bemásolt eredményhez csak annyit, hogy egy LU vagy K5 eredményét, akárcsak egy HA-ét, nem lehet egy kalap alá venni egy ZF2-vel. Persze a hely, csak egy dolog. Az amúgy sem gyenge képességű N6MJ például speciális felkészülést csinált az SO2R-re a verseny előtt, ami abból állt, hogy két Morse Runnert futtatott egyszerre, mindegyik fülére külön.
Azt nem is akarom ecsetelni, hogy nagy különbségek vannak operátorok között csak sokan ezt nem akarják tudomásul venni. Mivel ez egy olyan sport amit nem mutogatnak TV-ben, ezt nem tudják egykönnyen demonstrálni, de le a kalappal a tudásuk előtt.
Természetesen, ahogy írtad vannak olyanok akik nem tiszta eszközökkel játszanak.
"Az alábbiak azonban elgondolkdtatóak, főként az „Assisted” kérdése.

Single-Op High All Bands
ZF2MJ.........17,662,192 (N6MJ)
CR3OO........16,704,184

Assisted High All Bands
LP1H..........11,622,832 (LU5DX)
K5ZD/1.......11,598,150 ...."

"Nem értem az említett SO2R-t, itt nincs ilyen kategória."
Ezt próbáltam ecsetelni, hogy ez nem külön kategória, viszont nagy előnyt jelent, ha két rádióval dolgozol egyszerre.
Itt megnézheted N6MJ-t amikor 300 feletti QSO-t produkál. Sajnos nincs hang, de ahogy váltogat a két rádió/billentyűzet között, abból lehet sejteni, hogy ezt nem gyerek játék csinálni. https://www.youtube.com/watch?v=no8nGGa99cE
vagy itt van TO7A hanggal: https://www.youtube.com/watch?v=zvdsbep9koE
Meg lehet próbálni utánuk csinálni.

73 Laci 3nu
ha3nu

HozzászólásSzerző: ha9rt » 2016.02.28. 03:41

Kedves Laci HA3NU,

ha már megszólítottál, hagy reagáljak.
Köszönöm szépen a meghívást, de nem kívánok élni vele, kevés szabad-időmben inkább rádiózok. Egyébként van kiváló fejhallgatóm és jobban szeretek a saját ágyamban pihenni.
Persze egy baráti sörözés közbeni beszélgetés az más lenne, abban szívesen partner vagyok bármelyikünk QTH-ján.
Sajnálom, hogy magadra vetted a bejegyzésem és a Tibinek írt válaszom. A régi mondás szerint, akinek nem inge nem veszi magára.

Te mint nagy RH, verseny és CW-s múlttal rendelkező „régi motoros” tudod, hogy HA hívójellel nem valószínű ezt a versenyt megnyerni és nehezen hasonlíthatók a pontszámok egy ZF-ből, PJ-ből versenyzők pontszámaival.
Az alábbiak azonban elgondolkdtatóak, főként az „Assisted” kérdése.

Single-Op High All Bands
ZF2MJ.........17,662,192 (N6MJ)
CR3OO........16,704,184

Assisted High All Bands
LP1H..........11,622,832 (LU5DX)
K5ZD/1.......11,598,150
P40C..........10,573,488
K3WW........10,491,916
P3F...........10,479,678 (5B4AGN)

Multi-Single High
CN2AA.........34,906,412
P33W...........29,137,918
EF8R............28,376,348
ED8X............25,091,920
UP2L............19,570,551
ES9C............17,806,845
PJ4Q............16,284,730

Egyébként gratulálok a 6,9 millió ponthoz!
Nem értem az említett SO2R-t, itt nincs ilyen kategória. Viszont van a VIII.2 szabály, melyet szerintem többen nem vesznek figyelembe, simán használják a clustert és egyebeket (melyek nem tudás hanem jogtalan előny kérdése), de nem Assisted kategóriában értékeltetik magukat. Ez amit lelkiismereti kérdésként említettem.

Teljesen egyet értek veled abban, hogy 2 napon keresztül az egyik sávon átlag folyamatos 100 QSO/óra feletti osztás mellett „tudásától függően- gyűjtheti a szorzókat és qso-kat egy másik sávon” valóban tudás, erőnlét, gyors evés, ivás, wc-zés, sok gyakorlás és technikai eszközök, stb. kérdése.

73/DX HA9RT
Joska
ha9rt

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2016.02.27. 08:50

Szia Tibi!

Az SSB-t HA1AG fogja csinálni, nem beszélhetek a nevében, de szerintem őt sem zavarja a hallgatóság.
Ha addig nem jön közbe semmi, a legközelebbi tervezett versenyem a RussianDX. Jöhetsz.
Egyébként az ARRL melyik részét tartod "brutálisnak"?

733nu
ha3nu

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.02.26. 13:18

Szia Laci! 3NU
Na én szívesen végig ülném veled az ARRL SSB-t.
Mert a CW eredmény még nekem is brutális.
73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2016.02.26. 12:18

Kedves Jóska 9RT!

Miután a CQWW CW SOAB kategóriában az eredmények alapján csak én jöhetek szóba, ezért válaszolok.
Először is a 6,9 milliós eredményem messze elmarad a HG1S (12millió) HG6N (millió) HG7T (16 millió) állomásokétól.
A szorzót csak a HG7T-vel tudom összehasonlítani, mivel az övé meg van a 3830-on:
HG7T: 204/767 HA3NU 169/492.
amit valószínű nem veszel számításba (a log fejlécéből ez nem derül ki):
ha valaki SO2R-ben dolgozik, gyakorlatilag korlátlanul -az egy jel mehet ki egyszerre szabály betartásával és persze tudásától függően-
gyűjtheti a szorzókat és qso-kat egy másik sávon és ennél fogva jóval több szorzót/qso-t tud csinálni az SO1R-el szemben.
Egyébként bármikor szívesen látlak (és mást is), amikor versenyzem, végig ülheted a versenyt. Kapsz fejhallgatót, ágy is van ha pihenni akarsz.

73 Laci 3nu
ha3nu

HozzászólásSzerző: ha9rt » 2016.02.25. 22:22

Szia Tibi,
tudod, több mint 43 éve vagyok aktív az RH sávokban. A több-százezer QSO kb 99%-a CW összeköttetés. Természetesen sokan vannak akik az említett tempót bírják, ismerek közülük nem is egyet. Őket nagyban tisztelem és becsülöm.
Sajnos lemaradt a bejegyzésem utolsó mondata: Miközben minden segítség nélkül (cluster, stb.) közel annyi szorzót csinál mint egy többkezelős állomás.
No, ezeket nem tisztelem és nem becsülöm, akik szemrebbenés nélkül értékeltetik magukat SO kategóriában a MO vagy minimum az Assistant kategória helyett.
De ez mindenkinek a saját becsületére van bízva.

73, HA9RT
Joska
ha9rt

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.02.10. 20:14

Szia Jóska 9RT!
Pedig van ilyen csak nem tudsz róla! :D :evil:
73! Tibi 7tm
ha7tm

cq ww dx cw 2015

HozzászólásSzerző: ha9rt » 2016.01.19. 18:54

Sziasztok,
gratulálok mindenkinek a szép eredményekhez. Külön elismerés azoknak, akik 46-48 órát egyedül, segítség nélkül 100-as óránkénti QSO átlag felett végig bírnak rádiózni.

73/DX Joska HA9RT
ha9rt

Vissza: Rádióamatőr fórum

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség