Minősités

Fórum rádióamatőröknek.

Re: Minősités

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2015.09.30. 17:28

Tisztelt Bizottság !
Rövidesen itt az ideje a minősítési szintek kérelmének. Viszont a honlapon még az alábbi cím szerepel

Bizottság címe: MRASZ 1074 Budapest Szövetség u. 9

Én úgy tudom onnan elköltöztek.

Viszont ez nem derül ki a honlapon, hogy akkor most hová? Nem kéne felesleges köröket futni.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2015.05.22. 17:09

Szia Laci, HA3NU!

"Sejtettem" :D
Alapvetően "költői kérdés" volt, sőt azt is gondoltam, hogy egyes Önkormányzatok esetleg más súlyozását alkalmaznak.

Természetesen a minősítési fokozatot ezzel nem kívántam elértékteleníteni
(minden sportágban más és más a feltétel rendszer), de ahogy az a fenti hozzászólásokból kiolvasható,
nem kellene olyan "könnyen osztogatni"!

73!
PISTIQ
HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: ha3nu » 2015.05.20. 07:51

Sziasztok,

HA9PP írta:
"Nem tudom pontosan, mire jó ma Magyarországon egy I. osztályú rádióamatőr sportolói minősítés (gyanítom, hogy sokat nem fizetnek érte)"

Egy kanyi vasat nem kapsz érte és egyetlen dologra jó (legalábbis nálunk): Az önkormányzati sport pályázatnál ez is egy szempont, de ott is csak
nagyon minimális mértékben számít. Országos szinten is nyilván jegyzik a különböző statisztikákban amit a MRASZ-nak kell adatszolgáltatásként leadni,
de kardinális jelentősége nincs.

733nu
ha3nu

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2015.05.19. 18:35

Igen értem nem gondoltam át ezt eléggé. Mert, hogy csak magunkra koncentráltam Hi...
"Minden Szentnek maga felé hajlik a keze"
Minden esetre piszokság, hogy egész évben húzzuk az igát, míg mások csak nevüket adják
meg talán csinálnak pár száz QSO-t és az elbírálás ugyan az.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2015.05.18. 20:59

Az azsiai 1. lehet vilag 1. is, de nem lehet EU 1. mert nem europai. Ennek kifejtesekent az EU 1. ebben a helyzetben mar csak vilag 2. lehet. Ekkor az AS 1., aki vilag 1. is egyertelmuen magasabb pontszamot ert el, mint az EU 1., tehat az eredmenye jobb, de a minositesi szabaly EU 1.-re vonatkozik.

73, zoli ha1ag
HA1AG

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2015.05.18. 10:58

Bocs, hogy bele vau....
Én nem értem,hogy egy világ első, hogy lehet nem EU első itt valami gyanús.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2015.05.17. 15:43

a fentieket olvasgatva az utott szeget a fejembe, hogy:

"Min. szab,. részlet.
1.3.5.
Bármely, nem hazai rendezésű minősítő versenyen, bármely kategóriában elért "európai" I-VI, a Rövidhullámú Világbajnokságon elért I-VIII. helyezés esetén a versenyzőnek az adott évben elért minősítési pontszámától függetlenül "I. osztályú minősítés jár."

akkor a tavalyi WPX CW vilag 1. helyert (ami ugyan nem EU 1., mert Azsiabol volt, de tobb annal), elvileg jart volna az I. osztaly? Nem fontos, csak kerdezem.

73, zoli ha1ag
HA1AG

HozzászólásSzerző: HA0DU Pista » 2015.04.24. 13:40

Sziasztok!

Valaki már fején találta a szöget: "mert egyáltalán elvállalják"... ez a legcikibb már évek óta.

Én speciel elég sokszor voltam HQ csapattag, aztán amikor már alább hagyott az általános lelkesedés, akkor éveken át a saját állomásomról is vittem a 160 métert, és főleg az első időkben (1988-tól) elég sokszor nyertünk is. Mostanra azonban odáig fajultak a dolgok, hogy a valamikori versenyállomásoknak a töredéke létezik csak, épültek ugyan magánerőből újabbak, de valamiért a többség távol marad a HQ csapattól, és egészen őszintén a jelenlegi összetételben álmodni sem lehet arról, hogy a mostani menőket legyőzzük. Aki tudja, olvassa el pl. a DARC hírlevelében a felhívásokat, agitációs anyagokat és ötleteket, amivel előre szervezik az állomások százait, ha nem ezreit, akik pár kusóval segítik őket - és persze nézzétek meg, milyen technikával nyomják a DF0HQ-t... És a DF0HQ sem tud már nyerni!!!!!!

Nem tudom pontosan, mire jó ma Magyarországon egy I. osztályú rádióamatőr sportolói minősítés (gyanítom, hogy sokat nem fizetnek érte), de az IARU-ért „ingyen” (vagy inkább olcsón) kapott minősítés azoknak a kínkeservesen megszerzett minősítését mindenesetre leértékeli, akik egész évben küzdenek érte, és valaki vegye már észre, hogy MÁR ALIG VANNAK ILYENEK!!!!!

Nekem 2009-ben fenekestől felfordult az életem, és örökké hálás leszek 7TM Tibinek, hogy nem kellett abbahagynom a rádiózást és a versenyzést, de a fentieket olvasva bizony kételyeim vannak, hogy ez a pénzjutalom + automata minősítés lenne a helyes út a VB csapat újjászervezéséhez.

73 Pista HA0DU
HA0DU Pista

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2015.04.23. 19:47

Dr Om Fiúk!
Én nem gondoltam volna soha, hogy így leértéktelenedjen a Magyar Rádióamatőr Sport.
Akár utolsó hely elérésével is lehessen I oszt minősítést szerezni. Ilyen a világon nincs.
Persze nálunk van. Itt is érvényes a kétharmados többség. Mert, hogy még a minősítési szabályzatot
is meg hágta valaki.
Viszont jövőre már nem is kell indulni a versenyen elég ha csak a nevezéseket meg írjátok és jár is
a kiváló minősítés.
Akármilyen kínos azonnal helyesbítse valaki. Vagy mondjon le.
Javaslatom a következő:
1. Helyezéstől függetlenül az induló kapjon 100 pontot. Számítson be az egyéni eredményébe. Meg még kap vagy 25 ezer Ft is.
Legyen ez elég.
2. EU 6. helyig automatikusan jár az I oszt minősítés.

Kérem megfontolni a javaslatomat.
Vy 73 Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2015.04.23. 16:33

Szia Csaba,

Igazad van, sok minden más sincs rendben.... a :D jel arra utalt, hogy egyes pontok értelmezésével foglalkoztak a hozzászólók, miközben én arra gondoltam, hogy az egész szabályzat módosítás és annak keletkezési körülménye lenne a fontosabb, azaz nem a tartalmat akartam (most) feszegetni.
Arra jó lett volna egy a szabályzat elfogadását megelőző (még az RH versenyzésben érintettek bevonásával) egyeztetés, véleményeztetés.

Ami a HQ csapattal kapcsolatos KOMPENZÁLÁST illeti, nos, más módját is lehetett volna választani (pl. nagyobb anyagi támogatás).
A "szabály" úgy teszi lehetővé ezt a "kompenzálást", hogy "hirtelen felindulásból" született egy ilyen döntés (talán MRASZ elnökségi határozat).

Fentiektől függetlenül, minden tiszteletem az idei HQ csapat résztvevőinek és feltehetően idén semmi nem akadályozza majd meg a HG1S tényleges közreműködését sem, továbbá nem fog ezért valaki ismét lemondani tisztségéről.

A MRASZ működésében látható pozitív változások (remek weboldal, jól működő QSL iroda, új székház) remélhetően az Elnökség tevékenységében is, jobb kommunikációjában és döntéshozatali módszereiben, valamint az egyes bizottságok jobb működésében is látszódni fog.

73!
PISTIQ
HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2015.04.23. 10:06

Pistiq,

te tényleg elveszel a részletekben. Nem csak ez nincs rendben...

Konkrét ügyben mondjuk méltányos a VB-n szereplőknek ARRA A VERSENYRE max pontot kapniuk. Ha hajtanék ilyesmire akkor morcos lennék, hogy miként állhat egymással szemben az egész éves teljesítménykényszer és a 24 órás "tisztes helytállás".

Nyilván szerették volna kompenzálni, hogy valaki egyáltalán vállal ilyet. Ha a szabályok lehetővé teszik akkor rendben van.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2015.04.16. 16:02

Sziasztok!

Úgy látom elvesztetek a részletekben :D

Itt az a kérdés, hogy a 2015.01.01-től hatályos Minősítési Szabályzatot mikor és ki fogadta el?
A Minősítési Bizottság vagy az Elnökség? Mi volt a folyamata ennek a változtatásnak?

A másik LÉNYEGES változás, hogy a MRASZ HQ csapat tagjai (akár mind a 36 de minimum 18 fő) miért kap MOST automatikusan az elért eredménytől függetlenül I. osztályú minősítést? Ez ugye nem szerepel a szabályzatban!!!

Milyen határozat alapján?
Nyilvánossá kellene hozni (az Elnökségi határozatokat és tartalmukat a számukkal együtt) és KERESHETŐ adatbázist kellene vezetni itt a honlapon.
Ez a megújult MRASZ web oldal nekem nagyon tetszik, színvonalas, de pl. ilyeneket hiányolok.

Ha figyelmetlen lettem volna, akkor PSE pontosítást kérek, TU!

Meglepetéssel láttam és a hírlevélből értesültem, hogy összeállt a 2015 évi HQ, amelyben először szerepel a HG1S kollektíva is.

Tisztelettel várom a válaszokat az illetékes személy(ek)től.

73!
PISTIQ
HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2015.01.19. 18:43

Szia Fecó 8KW!
Az én olvasatomba vagy az egyik, vagy a másik a kettő nem keverhető.
De elég nagy szívás, hogy 1800 pontról visszaesett 1100 pontra amiből 800 pont a max limit.
Ha elindulsz az OB-n és a HADX en egyénibe akkor már csak 900 pont lehetőséged van a 800 pont
megszerzésére csapatba. Ezért írtam, hogy 500-600 pont közé kellet volna leszállítani a pontszámot.
Átkéne ezt újra gondolni.
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha8kw » 2015.01.19. 16:41

Sziasztok!
A "Minősítési szint kérelmezése RH" nevű 4.sz. melléklet táblázatos részben a "Csak egyéni" mit jelent? (Sajnos nem találom a honlapon a Rádióforgalmi versenyszabályzat 1.sz. mellékletét...)
Jelentheti azt, hogy a versenyen valamelyik versenycsapatban indulok, de az eredmény után csak egyéniben kérelmezhetek minősítést?
Vagy definitíve azt jelenti, hogy csak akkor kérelmezhetek ezek után a versenyek után minősítést, hogy ha egyéni kategóriában indultam a versenyen? Vagy mindkettő (vagy az egyik, vagy a másik) lehetséges?
Ugyanis ez most szerintem nem egyértelmű...
73,
Feco
HA8KW
ha8kw

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2015.01.15. 17:44

Ja igen bocs 2.2.2 valóban nincs hanem 1.2.1 igen elírtam.
De azért értetted de valóban így helyes az írásom.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2015.01.15. 17:40

Szia Gyula!1TJ
Nekem nem egészen 1 értelmű de ez az én problémám. Ugyan valóban olvasható a kollektív
állomásokra vonatkozó év csapata pont számítás. De egyes személyekre már 18 verseny van írva.
Itt azért lehetne rá utalni, hogy a kollektív állomásokra 11 verseny vonatkozik.(most hagyjuk a helyezéseket)
Annak ellenére nagyon sajnáljuk, hogy egyre kevesebb verseny van. Míg pár éve még raktatok is hozzá.
(Russian DX). Többek közt meg azt, hogy ez olyan kutya futtában lett eldöntve. Azért javaslatra el lehetett
volna küldeni. Nagyon úgy érzem, hogy eldöntöm és kész.

73! Tibi 7tm
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ha7tm 2015.01.15. 17:57-kor.
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha1tj » 2015.01.15. 16:56

Kedves Tibor!
Min. szab,. részlet.
1.3.5.
Bármely, nem hazai rendezésű minősítő versenyen, bármely kategóriában elért "európai" I-VI, a Rövidhullámú Világbajnokságon elért I-VIII. helyezés esetén a
versenyzőnek az adott évben elért minősítési pontszámától függetlenül "I. osztályú minősítés jár.

1.8. "AZ ÉV RÁDIÓFORGALMI VERSENYZŐJE" cím
1.8.2.
"Az Év rövidhullámú rádióforgalmi verseny-csapata" címet elnyerheti a MRASZ azon érvényes versenyengedéllyel rendelkező tagegyesülete, amely az adott év folyamán a Rádióforgalmi minősítési szabályzat alapján az I. osztályú minősítést úgy nyeri el, hogy az 1. sz. mellékletben feltüntetett 11 minősítő versenyen legalább 800 minősítési pontot ért el, valamint az adott évben, összesítésben (valamennyi minősítőversenyt figyelembe véve) a legmagasabb minősítési pontszámot érte el.

Mint látod ide másoltam a szabályzat két részét.

Két módon lehet valaki I. oszt sportoló. vagy az 1.3.5. pont alapján vagy 1.8.2. de aki ezzel éri el az pályázhat AZ ÉV RÁDIÓFORGALMI VERSENYZŐJE" címre.
Valóban nehéz, de ez kell ahhoz hogy valaki az év AZ ÉV RÁDIÓFORGALMI VERSENYZŐJE" legyen. Mivel évről beszélünk.

2.2.2 pontra való hivatkozás ilyen pont nincs.
Természetes minden jó javaslatot megvitatunk.

Üdv Gyula HA1TJ
ha1tj

Minősités

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2015.01.15. 14:29

Sziasztok!

Ugyan már írtam erről, de sajnos még senki nem reagált a felvetésemre igaz akkor
még sokkal kevesebben voltak a listán. Bár igazabából a Versenybizottsághoz
címezném a meg állapításomat.
2015-ben valamilyen érthetetlen okból a 18 versenyt leszabályozták a kollektív
állomásoknál 11db ra. Igaz az egyénieknél maradt a 18
Viszont a minősítési szabályzatba az 1.1.1. pont alapján18 versenyről van szó és ebből kel 800 pontot szerezni. Így a 1.2.1 pontra való hivatkozás is téves a kollektív állomásokra nézve.
Én úgy látom, ha már minden előzetes megbeszélés nélkül leszűkült 11 versenyre, akkor
a Rádióforgalmi Minősítési Szabályzatot is át kel dolgozni.
1. Kollektív állomások 11 db verseny
2. Egyéni állomások 18 verseny.
3. A 800 pontot pedig százalékosan csökkenti, kell. KB 500 pontra a 11 verseny esetében.

Amennyiben nem így történik, akkor visszakel állítani az Minősítési Szabályzatban
leírtaknak megfelelően. Mert így nem állja meg a helyét.
A Rádióamatőr Sport egy elég szűk réteget érint. Az ilyen drasztikus változásokat
nem ártana esetleg a kollektíváknak javaslatra meg küldeni? Mégis csak mi versenyzünk.
Azért kíváncsi lennénk ki és milyen meggondolásból söpört ki 7 db versenyt.
Igaz erről már beszéltem az 1TJ Gyulával, de akkor sem igazán értettem az eljárás
mikéntjét. Ezek után meg úgy gondolom, hogy ugyan olyan sebtében hozott szabályozás
mint az Megyei autópálya matricák? (írhatnám, hogy meggondolatlanul). Bár lehet, hogy
átgondolt de nem látjuk az igazi lényegét. Amit látunk a sajnos nagyon sötét. Nem kívánnák
vitát gerjeszteni vagy megsértődéseket okozni.
Záró szóként talán újra kéne gondolni.

További sok sikert minden versenyző amatőrtársaimnak.

Vy 73 Tibi 7tm
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ha7tm 2015.01.15. 17:45-kor.
ha7tm

Vissza: Rádióamatőr fórum

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség