Versenyélmények

Re: Versenyélmények

HozzászólásSzerző: ha8kw » 2017.01.24. 07:13

Sziasztok!
Újra egy hatalmas köszönet a rendezőknek a gyors és precíz összesítésért a kérvényezett pontszámokra és a beküldött logok megjelenítésére és ennek módjára vonatkozóan!
Tényleg le a kalappal! Szerintem világszínvonalú, amit "műveltek"!
73,
Feco
HA8KW
ha8kw

HozzászólásSzerző: ha3in » 2017.01.21. 08:22

Sziasztok!

Köszönet és dicséret illeti a verseny szervezőinek a kiírás megalkotásáért. Nem is emlékszem mikor élveztem így hazai versenyt.Nagyon nagyon jó volt! Már a kezdete is kalandos volt, feljutni a QTH -ra. (Összefüggő 30cm es hó)
Sajnos a verseny ideje alatt 3 áramszünet befigyelt :-(
Köszönjük a szervezést és az új kiírást.
Remélem az összes hazai versenynél mihamarabb (URH OB, CQ BP, stb..) bevezetésre kerül!

73
Norbi
HA3IN
ha3in

HozzászólásSzerző: HA3OU » 2017.01.16. 14:41

Sziasztok!
BÚÉK!
Köszönet a Rendezőknek!
Megérte, végig küzdeni azt a rögös utat, ami egy korszerű, technikailag fejlett, dinamikus, de nem fárasztó, intenzív és élvezetes Rövidhullám Országos Bajnokságon történő részvételhez vezetett, de csak annak, aki megtette, megtehette.
Amire szükség volt:
- sokéves RH operátori tapasztalat CW/SSB gyakorlat, egyéni és közös operátori munka
- stabilan megépített és megbízhatóan működő ANT, RIG és azok kiegészítését szolgáló technika
- számítógépkezelési, LOG program használati ismeret és több éves gyakorlat
- a kiírás pontos ismerete, annak alapján felkészülés, előzetes próbák, tesztelések
- akarat a nyeréshez, a részvételhez, a fairplay szabályait szem előtt tartva
és sok más egyéb, biztos tudnátok folytatni….
Öröm volt hallani már rég nem hallott hívójeleket, amik növelték a mezőny színvonalát és olyan régi tapasztalt operátorokat is, akik új hívójelekkel fokozták a pezsgést.
Talán nem az új szabályrendszer riasztotta el őket, de ugyanakkor nem volt hallható sok profi és kiváló operátor, akár egyéni vagy közösségi hívójelekkel sem, akik nélkül anno nem is lehetett volna RHOB.
Érdekes volt, hogy a már megszokott QSO-zási szokások is változtak, (pl. MIX-ben talán SSB-n lett volna célszerű kezdeni, a nagyobb QSO átlag miatt, mégis néhány állomást sikerült csak begyűjteni, mert 5-6 perc után a többség CW-ben aprított) az eddigi gyakorlattól eltérően.
Tele volt a sáv! Ha nem is teljesen, de remélhetőleg a hallottak alapján jövőre még többen indulnak, még az is előfordulhat, hogy hosszabb periódusok kellenek, mert nem lehet elég QSO-t legyártani az idő rövidsége miatt. Ez, idáig fordítva volt!
Az új szabályrendszer felrázta az állóvizet, aki igazi „rövid” hullámokra vágyott most kapkodhatta a levegőt!
Volt olyan, aki fiatalként, életében először vett részt RHOB-n. Elmondta, hogy van még mit fejlődnie, de nagyon tetszett neki a verseny, most tapasztalatot szerzett, és világosan látja a célt, hogy mit kell tennie a jobb eredmény eléréshez, azaz vannak még rejtett tartalékok is a győzelemhez vezető úton.
Végül, MNI TNX, azoknak, akik önzetlenül segítették a többieket az előzetes felkészülésben, mind tájékoztatásban, műszaki megoldásokban és a LOG programokhoz írt kiegészítőkkel, azok megosztásával.
Úgy vélem, ilyen feltételekkel, esélyesként bárki is indul el a versenyen, egy egészen más érzés lesz majd Országos Bajnoki címet birtokolni!
UFF! –akik ismernek azoknak JÁF! is….

73/DX
Joco
Ha3oU
HA3OU

HozzászólásSzerző: HA9AX » 2017.01.15. 13:36

Szervusztok!
Köszönet az új versenyszabályokat kitalálóknak. Régen szórakoztam már ilyen jól!
Nem túl sok résztvevővel is igen izgalmas volt a verseny. Mindenki megtalálhatta benne azt amit akart. Az is aki csak egy jót szeretett volna QSO-ni, és az is aki valamelyik előkelő helyezésért küzdött. Nagy örömömre szolgált hallani hogy többen is rendelkeznek a kor színvonalának megfelelő technikával és tudják is azt használni. A vegyes periódusban ez fokozottan láthatóvá vált.
A MRASZ fórum oldalain az OB-vel kapcsolatos beírásokat olvasva döbbenten tapasztaltam hogy több neves amatőr is jelezte hogy ebben a formában nem kívánnak részt venni az eseményen. Azt kell hogy mondjam, Fiúk, így jártatok! Kihagytatok egy pörgős, élménydús versenyt, ahol megmutathattátok volna nagyságotokat.
Köszönöm mindenkinek a QSO-kat!

Imre
HA9AX

HozzászólásSzerző: ha2vr » 2017.01.14. 22:30

Szervusztok!

Jó buli volt, kellemesen pörgős verseny. Korábbi fenntartásaimat a 3 forduló eloszlatta, gratulálok a szabályok megalkotóinak! 72 cw (35 szorzó), 90 SSB (43 szorzó) és 103 vegyes (62 szorzó) lett. A szabályokon talán nem, a taktikámon még van mit finomítani. Élveztem. N1mm+ UDC kiválóan muzsikált, nem volt gond.

73! Gyuszi - HA2VR
ha2vr

HozzászólásSzerző: ha5ti » 2017.01.14. 22:17

Sziasztok!

A Csabáék által megalkotott szabályok nem is olyan betarthatatlanok. A DXlog.net program jól működött. Nagyon kell figyelni a jó taktikára is.

CW 73/40
SSB93/44
MIX103/69

Gratulálok a szervezőknek, jó lett a verseny.

Találkozunk jövőre.

73 DX Pista HA5TI
ha5ti

HozzászólásSzerző: ha8kw » 2017.01.14. 19:58

Sziasztok!
Nagyon élvezetes volt. Bizony sokféle stratégia lehetséges egy ilyen versenyen és csak utólag derül ki, hogy melyik volt/lett volna jobb...
Én hallottam ugyan már a "mini contest"-ről, amit az oroszok szerveznek minden szerdán, de még egyetlen egyszer sem volt alkalmam kipróbálni, úgyhogy ez a mostani OB nekem újdonság volt. RIG: Icom IC 765 + PA, Ant: Inv V (1 db) és N1MM+
Eredmény:
Forduló QSO Szorzó
CW 80 42
SSB 118 47
MIX 140 76
Úgy érzem van még ebben tartalék...
73,
Feco
HA8KW/HA6A
ha8kw

Versenyélmények

HozzászólásSzerző: HA8RT » 2017.01.14. 17:06

Sziasztok!

Úgy gondoltam, talán összegyűjthetnénk a tapasztalatainkat, gondolatainkat a versennyel kapcsolatban. Logger programmal kapcsolatos információk, hibák is hasznosak lehetnek, ezeket összegyűjtve elküldhetem a programozóknak.

Mi péntek reggel mentünk fel a HG6N-re 6ND Gyurival és 6PN Endrével. Volt vevőantenna telepítés, állomás összeszerelés, új gépek konfigurálása, erőteljesebb "rendrakás", szóval minden ami jó. :)
HG6N többkezelős kategóriában indultunk, op HA6ND és HA8RT. Az állomás: K3, TS950SDX. Főállomáson dipól antennák, kereső "inband" állomáson csak 800W kimenő, de szinte tökéletesen zavarmentesen tudtunk egymás mellett dolgozni. Kereső állomáshoz Mini-whip antenna lett vevőnek kihelyezve, 200 méterre délre a QTH-tól, adóantenna dipól szintén 200m-re a másik irányban, merőlegesen a főállomáson lévőre, minimalizálva az interferenciát.
Az erősebb gépek beszerzése a DXLog hardverigénye miatt volt indokolt. i5 3,2GHz, 4GB RAM, SSD volt a hardver. Így mindhárom gépen (a harmadik a 2-es állomás, de itt csak a szerver funkcióját látta el) problémák nélkül futott.

A végeredmény:
Forduló QSO Szorzó
CW 128 42
SSB 136 43
MIX 169 79

73. Tomi
HA8RT
HA8RT

Vissza: Rövidhullámú Rádióforgalmi Országos Bajnokság 2017.

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség