Viták amik nem viszik előre a témát...

Re: Versenyélmények

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2017.01.17. 21:45

ha7tm írta:Kedves Imre 9AX!
ahol megmutathattátok volna nagyságotokat.
Azért te is tudod ugye a nagyság nem ezen a HAOB van volt.
Inkább a WAE DX CW. Na, majd ha 3000 feletti QTC-t képes leszel levenni
akkor majd láthatód, hogy hol van a nagyság. És ne hidd, hogy megijedtünk a HAOB-tol.
Erről szó se nincsen. A többiek nevében, akik távol maradtak vissza utasítom eme nagy röptű megnyilvánulásodat.
Sok sikert

73! 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA9AX » 2017.01.17. 20:25

Tibi!
Úgy látom mindent személyes sértésnek veszel.
Semmivel nem kell több operátori tudás a 3000 QTC levételéhez mint a HA-OB ezen formájában a mixed periódusban 160 QSO-t megcsinálni.
Nem hiszem hogy megijedtetek, csak a nagy sértődöttségben pont annak tettetek keresztbe amire oly sokszor hivatkoztok. Egyébként nekem nem hiányoztatok.
Nekem sem erősségem a helyesírás de a láthatod az nem láthatód, a meg ijedtünk az megijedtünk, a meg nyilvánulás az megnyilvánulás.
Legalább ezzel tiszteljük meg egymást.
HA9AX

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2017.01.17. 19:38

Kedves Imre 9AX!
ahol megmutathattátok volna nagyságotokat.
Azért te is tudod ugye a nagyság nem ezen a HAOB van volt.
Inkább a WAE DX CW. Na majd ha 3000 feletti QTC-t képes leszel levenni
akkor majd láthatód, hogy hol van a nagyság. És ne hidd, hogy meg ijedtünk a HAOB-tol.
Erről szó se nincsen. A többiek nevében akik távol maradtak vissza utasítom eme nagy röptű meg nyilvánulásodat.
Sok sikert !
73! 7tm
ha7tm

Re: Viták amik nem viszik előre a témát...

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2016.11.30. 13:21

Sziasztok! Szia Csaba!

Belátom, figyelmetlen voltam és nem történt "belenyúlás" a kiírásba, csupán "árukapcsolás" lett egy tájékoztatás során.

Megjegyzem, hogy jelenleg KETTŐ kiírás létezik a HA-OB versenyre! :D :D

A MRASZ honlapján is van egy illetve a legutóbb elfogadott itt: http://rhob.mrasz.hu/rh-ob-kiiras
Valaki elfelejtett intézkedni a korábbi verzió "levételéről"?

73! PistiQ, HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.11.27. 20:07

PistiQ !

Nagy "belenyúlás" azért valljuk be, nem volt. Ráadásul az, hogy az Elnökség a hatáskörébe vonta a versenykiírást a rendező felelősségét némileg megosztja.

Ezek a dokumentumok külön-külön érvényesek függetlenül attól, hogy olvassuk őket, vagy nem. A versenyszabályzatra eddig is felhívtuk a figyelmet ezen az oldalon. De eddig is létezett már 10 éve is.

Nem hallottam olyat, hogy a versenyhívójelekkel vagy általában a különleges hívójelek kiadásának véleményezése ne lenne korrekt. Magánvéleményem, hogy Hatóság és a MRASZ kapcsolata soha nem volt ilyen napi szintű és eredményes.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

Re: RH-OB kiírás

HozzászólásSzerző: HA7HQ » 2016.11.25. 13:36

Amikor tiltakoztam, hogy egy gittegylet ne kapjon hatósági jogköröket, én voltam a feketeseggű. Változnak az idők........
HA7HQ

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2016.11.24. 22:25

Sziasztok!

Csaba, tökéletesen megértelek, úgy tűnik "belenyúltak" a rendezésbe, főleg azok után, hogy már a kiírás szövegér elfogadta az Elnökség.

Ide is beidézem amit a fészbukon írtam (hátha azt nem olvasta valaki) :-)

"Valamennyi hozzászólás elolvasása után már nem bírtam magamban tartani az alábbi kérdéseket:

1. Mi lehetett a célja a MRASZ Elnökségének azzal, hogy közzé tegye éppen most a honlapján ezt a szöveget:

http://www.mrasz.hu/kulonleges-hivojelek-kerelmezese

2. Miért nem a nagyobb létszámú HA-OB részvételre buzdít?

3. A MRASZ Elnökség mikor és melyik határozattal módosította a már elfogadott HA-OB kiírás szövegét? Miért nincs utalás a kiírásban arra, hogy az xy.számú határozat alapján együtt kell értelmezni/kezelni azt a Rádióforgalmi Versenyszabályzattal (ami 2017.01.01-től hatályos)?

Valóban - mint ahogy azt valaki korábban itt megjegyezte - úgy tűnik az Elnökség fordítva ül a lovon, mintha nem a tagságért lenne.

Azért itt reagáltam és nem a szövetség fórumán, mert meglátásom szerint az itt megjelenő véleményekre jobban figyel az elnökség (vagy néhány tagja)."

73! PistiQ HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.11.24. 15:59

Sziasztok, Szia PistiQ !

Előre lehetett tudni, hogy kisebb-nagyobb Mónika-show lesz ebből a kérdésből.
Pár dolgot azért nem árt végigondolni.
Nagy küszködések után egy ideje lehetőség van egyéni amatőröknek is rövig versenyengedélyt kérni. Ez jó dolog. Főként annak fényében, hogy volt olyan elmebeteg ötlet a hatóság részéről régebben, hogy a hívójelek minden esetben álljanak 6 karakterből... Sokak rosszul jártak akik pl nem hosszabbíttatták meg időben az engedélyüket és kaptak a régi hívójelük helyett 3 betűset.
Visszatérve a versenyhívójelre. Tudjuk, hogy 4 karakteres hívójelből összesen 520 db van. Kérdés, hogy az amatőrök, vagy a hívójelek fogynak-e el hamarabb. Mivel ez KÜLÖNLEGES engedély, ezért olyan feltételhez kötik, amilyenhez akarják. Hogy a MRASZ-tól ajánlást kérnek az szerintem jó. Esetleg aki hallott ok nélküli szívózásról megírhatná.
A HG3M ügy szerintem válasz arra, hogy a Szövetség hívójelével kizáratta magát nemzetközi versenyekről. A sajátjával is igen gyakran, de az addig senkit nem érdekelt. Szerintem ez az ügy rendben van.

Akkor a hazai versenyzésről:
Rendeletileg kötelezni valakit egy versenyen való indulásra NEM JÓ! Egyrészt semmi értelme, másrészt úgyis fordítva sül el.
Az már egy más kérdés, hogy egy magát sportolónak tartó, sportminősítésre és egyéb kitüntetésekre számot tartó SPORTOLÓ mondjuk érezhetné fontosnak a magyar versenyeket. Sőt, lehetne akár a sportminősítés feltétele.
A HADX-en azért ki szokott jönni a papírforma, de az OB-n nincs akkora jelentősége a technikának. Sokkal fontosabb a forgalmi tudás. Lehet, hogy a magukat legleglegnek tartó sporttársaknak nem fér bele, hogy esetleg nem Ők nyernek.

Vacak lehet az eredményért vagy a plecsnikért rádiózni. Sokkal több sikerélményt ad, ha azért csináljuk mert szeretjük.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2016.10.15. 19:40

Sziasztok!

Ha jól értelmezem a HA-OB új kiírása kapcsán kialakult helyzetet, akkor NAGY előrelépés történt, HAMAROSAN nyilvános lesz a végleges szöveg a MRASZ honlapon (mert ugye az lesz a hiteles verzió).

A múltra vonatkozó vissza felé történő mutogatásokat el kell felejteni, koncentráljunk arra, hogy MOST legyen az a pillanat, hogy ELŐRE nézünk.
Próbáljunk felkészülni az új "kihívásra", továbbá tisztességesen helytállni a versenyen (bármilyen kategóriában).

73! PISTIQ, HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: HA7HQ » 2016.10.13. 20:44

HA0DU Pista írta:
Én csupán arra akartam rámutatni, hogy - ha lehet - az mutogasson már a másikra, aki soha nem csalt...

Akkor én nyugodt szívvel mondhatom, hogy szégyelljétek magatokat. Bocsánat, hogy beleszóltam.
HA7HQ

HozzászólásSzerző: ha5iw » 2016.10.13. 19:52

Pista!
Wazze!.. meddig rugózol még...nem lehet ezt kultúr emberek módjára elintézni? ...tégy fel magadnak egy kérdést, rögtön válaszold is meg és kész......mint pl. 0LC vs 2NA ami LÁJKot érdemel!

73 Simon
ha5iw

HozzászólásSzerző: HA0DU Pista » 2016.10.13. 13:10

Tudtam, hogy nem kellett volna erre a fórumra kapcsolnom, de hát érdekelt, lesz-e változás az OB-vel kapcsolatban vagy nem.

Én csupán arra akartam rámutatni, hogy - ha lehet - az mutogasson már a másikra, aki soha nem csalt...
Nehezményezem, hogy állandóan „bagoly mondja verébnek” érzésem van. Ne verjétek féltéglával a melleteket, mert beszakad...

Majd pár év múlva jövök megint.

73 DX
Pista HA0DU
HA0DU Pista

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.10.12. 15:04

Kedves Tibi!

A leglátogatottabb fórumtéma ami a semmiről szól...hi
Ha a tegnapi megjegyzésem sértett, akkor elnézést kérek érte!
Át is térhetünk a rádiózásra, mert este MINITEST!

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.10.12. 10:35

Dr Om Csaba 6PX!

Az OB beolvasztása a HA-DX -be szervezkedés pedig kifejezetten szánalmas próbálkozás.

Miért kell ilyen és hasonló kijelentéseket tenni. Miért kel a másik véleményét le degralállni.
Nem is értelek, vagy mégis? Kitálaltál valamit és azt tűzön vízen, át akarod vinni, na ez sem probléma csak ne sértegess mást, ha annak nem egyezik a véleménye a tiedével. Kérlek Rádióamatőrhöz méltóan nyilatkozz. Igen olvasom, hogy nem írod le a HG7T hívójelet de, úton útfélen mégis hivatkozol rá. Miért? Enged már el.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.10.11. 21:29

Sziasztok!

Azért néha érnek meglepetések is.
Szombaton volt a MRASZ Elnökségi ülése, amin HA6PX-el részt vettem én is.
Többek között az RH-OB–val kapcsolatos dolgok megvitatása is napirendre került.
Meglepett, hogy érdemi vita alakult ki a versenykiírással kapcsolatban. Építő jellegű javaslatok láttak napvilágot. Joe (HA0LC) jobbnál-jobb ötleteket adott a RH-OB megrendezéséhez. Félretéve a köztünk (HA0LC vs. HA2NA) kialakult nem épp jó viszonyt.
Joe az ebédszünetben odajött hozzám és kezet nyújtott és lezártuk a „múltat”. Így kellene tenni mindenkinek. Itt mutatkozott meg az emberi nagyság. Lehetett volna tovább vitatkozni, és keresni a fogást a másikon, a végén a saját kardunkba dőlnénk bele. Milyen jó lenne, ha azok is önkritikát gyakorolnának, akiknek vaj volt a fülük mögött, de most átcsúsztak a rostán.
Köszi Joe a korrekt hozzáállást!

73! Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.10.11. 20:31

Kedves Pista!

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy neked mi az "OB-jelleg" ami elveszett. Nekem az, hogy összemérjük a technikai és forgalmi tudásunkat úgy, hogy közben jól szórakozunk. Maximális tisztelettel viselkedve az ellenfelekkel és különösen azokkal akik "csak bekapcsolnak"! Ráadásul az is belefér, ha a másik jobb...

A Versenybizottság állításoddal ellentétben nem büntette a szelektív de még a más hívójelével való QSO-zást sem. Az OB beolvasztása a HA-DX -be szervezkedés pedig kifejezetten szánalmas próbálkozás.

CQWW-nél a plakettre hajtóknak kell a freki. Russian DX-nél az első 3 helyre hajtóknak.

Az állomással (akinek nem írjuk le a hívójelét) kapcsolatos megjegyzésem önmagában korrekt. Nem kellett volna kiprovokálni. Nem nekem kellett már megint képet cenzúráztatnom amúgy !

Hogy mit csinált a HG6N vagy bárki az előző évezredben az Téged semmire nem jogosít. Mindenki saját magáért felelős. Igen, még Te is. Ne menjünk már vissza az óvodába...

Ahelyett, hogy népi mozgalmat szerveztek a versenytől való távolmaradásra talán egyszer az életben ki kellene próbálni stressz nélkül mit sikerül saját kútfőből összehozni. Csak magáért a rádiózásért. Netán kiderülne, hogy megy az trükkök nélkül is!

Ennyit a karaktergyilkosságról oda-vissza...

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2016.10.11. 00:16

Pista,

Lebuktal, mint Rottenbiller. Eddig is tudtuk, most van rola bizonyitek. Lehet, hogy x evvel ezelott lebukhatott volna mas is, az akkor volt, de legutobb te, HA0DU buktal meg. Legyel mar annyira kemenyp...u, hogy nem nyavalyogsz tovabb, meg hatramutogatsz Adamhoz es Evahoz, hanem levonod a konzekvenciakat a jovore nezve es tovabblepsz.
HA1AG

HozzászólásSzerző: HA0DU Pista » 2016.10.08. 10:44

Kedves Csaba 6PX!

„nézz utána a CQWW kiírásban is kell pontos freki és hangfelvétel a versenyről” Neked nyilván külön kiírást küldtek, én nem találom az általános kötelezettséget. Ott kb. azt írják, hogy az első három hely valamelyikére pályázó EGYKEZELŐS állomások a világ, kontinens és USA szinten készítsenek hangfelvételt, amelyet a versenybizottság BEKÉRHET. Szerinted egyébként miért kell ez?

A HG7T DQ-val kapcsolatos megjegyzésed akkor lenne korrekt, ha mondjuk azt írnád, hogy a „2000 óta nagy versenyekről kizárt 54 HA/HG állomás közül az egyik pl....”

Mivel nem most jöttem le a falvédőről, ugye nem akarod azt mondani, hogy mindenki más betartja a szabályokat? Ugye mindenki betartja a teljesítménykorlátokat? Ugye mindenki egyedül versenyez egykezelős kategóriában? Ugye senki nem nézi a klasztert, akinek nem szabad? Ugye a HG6N soha nem versenyzett két QTH-ról? Csak jelzem, te is ott vagy az operátorok között, a HA2NA-val együtt... Tehát a „hazai rádióamatőr versenyzés nagy megtisztítása” műveletben olyat találni, akinek egyáltalán nincs vaj a fején, szerintem lehetetlen.

Üdvözlettel
HA0DU
HA0DU Pista

HozzászólásSzerző: HA0DU Pista » 2016.10.08. 10:15

A sprint verseny jellegű OB-n még sokkal kevesebben fognak bekapcsolni, mivel azonban országos bajnokság jellegét régen elveszítette, lehet fel se tűnik. Ha a „csinálok pár kusót, hallják a hívójelem” típusú versenyzők is eltűnnek, még üresebb lesz a sáv.

A versenybizottság (?) által az idén szigorúan büntetett (de egyébként az 1980-as évek óta rutinszerűen gyakorolt) szelektív kusózás ellen nem hogy védelmet nem nyújt, de a verseny szabályait betartva egyetlen (de kettő biztosan) állomás eldöntheti a versenyt.

Az OB beolvasztása a HA-DX versenybe ennél sokkal jobb.
HA0DU Pista

HozzászólásSzerző: ha6oi » 2016.10.07. 12:58

Sziasztok !

Csak tisztán a számok kedvért az OB alapját képző MINI-CONTEST tapasztalatairól.

De azért elötte Tibi OM utolsó üzenetéhez...

Ugye ez nem komoly ?

Szerintem nem az a megoldás, hogy megszüntetjük mert kevés az induló.
( Gyermekem 18 fős osztályba jár, a párhuzamos osztály 12 fős : vonjuk össze, szüntessük meg ? )
A kevés indulónak több oka is van ugye tudjuk...
- kiírás, fásultság, munka a verseny napján, vagy az hogy a
silent keys amatőrtársaink hiányoznak az OB ról...
HA1VE,2RX,2SX,2PG,3NS,3OV,4YD,4XX,5FW,6NA,6NP, 7TY,7PF,7PW,9RU,0MM,0NNN
akik közül többen BAJNOKOK is voltak, csak néhány hívójel , ugye tudjátok folytatni.
R.I.P

Ja és mennyi KOLLEKTÍV hívójel, Rádióklub szünt meg ?

" HADX legyen az országos bajnokság is"
Most akkor melyik része is az OB ?

A HA-DX nemzetközi verseny 24 órás, nekem olyan mint a Tájfutásban a HUNGÁRIA Kupa Nemzetközi verseny ami 5 napos/ napi 2 óra.
a HA-OB nemzeti versenyünk 2 - 4 óra. Tájfutásban a Rövidtávu OB 2x 15 perc ... külön rendezik, például.
Vagy a Daytonai 24 órás autóversenyen sem fognak F1 eredményt hirdetni …

" a Mrasz tag indulóknak egyes kategóriákban."
De ezt sem értem ….
Aki kirekeszt másokat az önmagát rekeszti ki, mert ugye relatíve hogy honnan nézzük…

Amióta a külön értékelés volt például nem indultunk egyesületi szinten, mert nem TAG az egyesület, és nem biztos hogy azért mert nem értünk egyet a MRASZ alapszabályával, értékeivel. Csak csupán mert nem tudunk évi 250e Ft befizetni tagdíjként , nincs miből.

Az új kiírás megjelenésekor első kérdésem volt 6PX Csaba felé, ugye nincs külön MRASZ nem MRASZ…értékelés. A minősítő pontok szempontjából kapja meg az aki arra gyűjt …

Na akkor MINI-CONTEST
For telegraph fans! IGEN ez erről szól.

73 ' DX !
Zoli
ha6oi
ha6oi

HozzászólásSzerző: ha5iw » 2016.08.31. 21:25

Szomorúan konstatálom, hogy itt pattog a lőszer, az én kis témácskámban pedig hatalmas csend honol...

HA5IW Simon
ha5iw

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.08.31. 21:03

Kedves Tibi!

"Ha ez a kírás így marad akkor még kevesebb induló lesz.
Sok sikert! Nekem nem jön be."

"Részemre a 2017 évi HAOB úgy szar, ahogy van. Ennyi és nem több."

Kimerítő és megszívlelendő javaslataidat a továbbiakban is szívesen olvassuk és tanulunk belőle.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.08.31. 21:02

Kedves Nagymúltú Amatőrtárs!

Nem nagy öröm erről írni, egyetértünk. A csalások lejáratják a magyar rádióamatőröket.
Sajnos azonban a résztvevők között vannak csalók. Ez tény. Megtekinthető az idei HIVATALOS VÉGEREDMÉNY alján piros betűvel szedve a MRASZ hivatalos oldalán:
http://www.mrasz.hu/szakagak/rh/rh-vers ... rh-ob-2016
A bizonyítékok egy része fellelhetők itt:
https://www.youtube.com/watch?v=YuG3JnXgL38
ftp://217.113.51.55/SDR/HAOB_2016/HA0LC ... iany_2.avi
ftp://217.113.51.55/SDR/HAOB_2016/HA0LC ... hianya.avi
ftp://217.113.51.55/SDR/HAOB_2016/HA0LC ... hianya.avi
Továbbá az is tény, hogy annak az állomásnak is bedolgoztak (pl ugyanezek az állomások is) akinek nem írjuk le a hívójelét.
Tudom régi csont, nézd meg az 5. oldalt alul:
http://www.arrl.org/files/file/ContestR ... RU-Web.pdf
...gondolom az ARRL-nél is rágalmazók vannak...
Kedves Nagymúltú, (úgy emlékszem nagy USA-rajongó vagy) nézz utána a CQWW kiírásban is kell pontos freki és hangfelvétel a versenyről. Nem, nem feltételezik a csalást de ha nincs felvételed akkor nagyon nem a javadra döntenek. A CQWW-nél is rágalmazók vannak?

Nem kérem, hogy gondolkodj el rajta, csak a tényszerűség kedvéért írtam.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

Viták amik nem viszik előre a témát...

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2016.08.31. 20:21

Sziasztok!
Azokat a dolgokat amelyek nem tartoznak a többi RH-OB fórumtémába kérem ide írjátok!
HA6PX

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.08.31. 19:33

ha7tm írta:Dr Attila 2NA!
A nagy múltú Amatőr vállalja a nevét én szándékosan nem írtam le.
De mint láthattad meg adta a lehetőséget a továbbításra.
Na most kapaszkodj meg a 0DU val a 42 év alatt max ha csináltam 10 QSO-t.
Hidd el, nem ismerem fel a hangját, sőt mi több kisebb gondom is nagyobb attól, hogy hangelemzéssel foglalkozzak. Ezek már csak kifogások. Ez a kijelentés is burkoltan csalónak nevez. Azért vigyázhatnál te is a kijelentéseidre mert csak harag lesz ami azért nem volna jó.
Részemre a 2017 évi HAOB úgy szar, ahogy van. Ennyi és nem több.

73! Tibi 7tm
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.08.31. 17:39

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ha7tm 2016.08.31. 19:34-kor.
ha7tm

HozzászólásSzerző: HA2NA » 2016.08.31. 16:35

Szia Tibi és az ismeretlen nagy múltú amatőr aki nem vállalja a hívójelét!

Nem gondoljuk, hogy mindenki csal, de vannak olyanok akik igen.
A 2016-os RH-OB-n például a következők, élen a MRASZ alelnökével HA0LC (már rég le kellett volna mondania, mivel szerintem ez a MAGYAR RÁDIÓAMATŐRÖK SZEMBEKÖPÉSE volt a legnagyobb hazai rádióforgalmi versenyen vagyis a Rövidhullámú Országos Bajnokságon) és a többiek
HA0DU
HA0IM
HA0HV

Tibi, mivel köztudottan jó rádiós vagy nemzetközi szinten is, és jó a hallásod is, biztos feltűnt neked is, hogy egy hangon több hívójel is megszólalt.
Olyan embernek a hangján akivel évek óta kb. 2 méterre ültök egymástól a versenyeken.
De elképzelhető az is, hogy nem ismerted fel mert nagy volt a QRM stb. stb.

Tibi tudod Te is nagyon jól, hogy az lenne az igazi, ha mindenki a verseny végén bemondaná az elért pontjait és az a valóságnak megfelelne, nem kellene ellenőrzés, stb.
De mindig lesznek olyanok mint a fent említettek. Ha a trükközők számát a kiírással csökkenteni lehet már megérte a becsületesen versenyzők érdekében.

Attila (HA2NA)
HA2NA
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.08.31. 14:42

Hi!
Az alábbi levelet kaptam egy igen nagy múltú Amatőrtársunktól.
Amiben akár egyet is érthetek. Viszont örülnék ha megszívlelnék a verseny kiírók.
73! Tibi 7tm

Szia Tibi,
megdöbbent a HA-OB-2017 kiírása. Hová süllyedtek a kiírók. Feltételezni, hogy a résztvevők csalók, ez már szerintem kimeríti a rágalmazás fogalmát és lejáratja a Magyar Rádióamatőröket, mely miatt jó érzelmű amatőr szerintem nem is vesz részt ezen a versenyen (ha csak a kiírók indulnak, biztos eltudják maguk között dönteni a helyezéseket).

Javaslatom a kiíráshoz: a hangfelvétel mellé video felvétel is mellékelendő, melyen az induló folyamatosan látható. Az indulónak a személyét új-lenyomattal kell igazolnia 2 fős külső megfigyelő előtt. A megfigyelők a QTH-n végig ellenőrzik a versenyt, biztosítják, hogy más ne rádiózhasson és az induló maradéktalanul betart minden szabályt. A verseny végeztével az induló és a megfigyelők 2 tanú jelenlétében jegyzőkönyvet vesznek fel, melyben büntető tudati felelősségükben nyilatkoznak, hogy az induló nem csalt.

Ha gondolod, továbbíthatod, idézheted a véleményem a MRASZ oldalon.
ha7tm

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2016.08.26. 21:31

Dr Om Csaba! 6PX
Meg tennél nekem egy 1 szívességet? Egyszer és mindenkor végérvényesen kitörölni a billentyűzetedből
a HG7T hívójelet.
Nagyon köszönöm

73! Tibi 7tm
ha7tm

Vissza: Rövidhullámú Rádióforgalmi Országos Bajnokság 2017.

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség