CQ WW szabályok, hírek

Re: CQ WW szabályok, hírek

HozzászólásSzerző: ha7az » 2015.06.03. 14:22

Fecó

A legtöbb rádióhoz nagyon egyszerűen lehet CAT interfészt csinálni egy USB-s FTDI konverterrel. Fontos, hogy a kimenet/bemenet 5V-os legyen.

Én Kínából vettem potom áron. Ha opto leválasztást is akarsz az is megoldható. Icom-hoz én is megcsináltam.

http://www.ebay.com/itm/FT232RL-3-3V-5- ... 2ee060d880

A vaterán is árulják: http://elektronika.vatera.hu/muszerek_a ... 23182.html

Szóval ez ne legyen már gond! :)

73 Feri
ha7az

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2015.06.01. 12:31

Szia Feco,

A Csaba jol osszefoglalta. Ez a szabaly, nem a CAT nelkul kusozgatokat akarja megregulazni, hanem azokat, akik CAT-ot hasznalva kusoznak, es a bekuldott logbol gondosan kitorlik a pontos frekit pl. 14069 helyett 14000-at kuldenek be. A turpissagaik kiszurese ettol nem valik lehetetlenne, csak munkasabba.

Feccold bele azt az egy-ket ezer forintot abba a CAT kapcsolatba, sokkal kenyelmesebb lesz az eleted.

udv;

zoli ha1ag (meg ket napig a p33w-n)

ha8kw írta:Sziasztok!
Magam részéről nem tartom fairnek a CC részéről, hogy azokat az egyéni állomásokat, akik nem rendelkeznek online kapcsolattal a rádiójuk és a számítógép/logvezető program között, de rendelkeznek akkora tapasztalattal, gyakorlattal és versenyzői képességgel hogy nemzetközi versenyen is jó helyezést érjenek el, ad abszurdum nyerni tudjanak, egyszerűen kizárják az értékelésből vagy arra kényszerítsék, hogy olyan rádiót vásároljanak nagy pénzekért, amely képes online kapcsolatra a számítógéppel/logvezetővel.
Tudom, régimódiság, de én pl. a mai napig off line vezetem a logot amikor csak itthonról saját magam és nem a csapattal (HG8DX) versenyzek. Miért a technikai előnyök a fontosabbak? A kiíró oldja meg másképpen az ellenőrzést, hiszen ma már rendelkezésre áll pl. az egész spektrum felvétele... egyébként teljes mértékben egyetértek HA7TM Tibivel abban, hogy a "gumióra"-dologra a sorszámos verseny valószínűleg megoldás volna...
73,
Feco
HA8KW
HA1AG

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2015.06.01. 07:42

Fecó!

Nem értek egyet. Nem vagy köteles CAT-ot használni. Egyszerűen arról van szó, hogy pontos freki kell a LOG-ba. Ehhez természetesen a legjobb megoldás, hogy kb 3000 Ft-ot beruházol CAT-kábelre. A LOG-vezető probramokba be lehet írni kézzel is csak macerásabb. Természetesen számítógéppel (LOG-vezetés) és internettel (beküldés) se kelljen rendelkezni (az is nagy pénzekért van) ? Van akinek pedig az a probléma.
Éppen elég munka visszahallgatni dolgokat még a kHz pontos freki esetén is. Próbáld csak ki!
Ezeket a szabályokat nem azért találják ki, hogy szívassák a versenyzőket. Azért van rájuk szükség, mert sokan pofátlanul figyelmen kívül hagynak minden szabályt.
A sorszám nem megoldás, mert a logvezetők már SO2R-nél is össze-vissza hülyeségeket logolnak. Több rádiónál a problémák sokasodnak. Egyik így, másik úgy rossz. Ezt tudják a szervezők is.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: ha8kw » 2015.05.30. 13:12

Sziasztok!
Magam részéről nem tartom fairnek a CC részéről, hogy azokat az egyéni állomásokat, akik nem rendelkeznek online kapcsolattal a rádiójuk és a számítógép/logvezető program között, de rendelkeznek akkora tapasztalattal, gyakorlattal és versenyzői képességgel hogy nemzetközi versenyen is jó helyezést érjenek el, ad abszurdum nyerni tudjanak, egyszerűen kizárják az értékelésből vagy arra kényszerítsék, hogy olyan rádiót vásároljanak nagy pénzekért, amely képes online kapcsolatra a számítógéppel/logvezetővel.
Tudom, régimódiság, de én pl. a mai napig off line vezetem a logot amikor csak itthonról saját magam és nem a csapattal (HG8DX) versenyzek. Miért a technikai előnyök a fontosabbak? A kiíró oldja meg másképpen az ellenőrzést, hiszen ma már rendelkezésre áll pl. az egész spektrum felvétele... egyébként teljes mértékben egyetértek HA7TM Tibivel abban, hogy a "gumióra"-dologra a sorszámos verseny valószínűleg megoldás volna...
73,
Feco
HA8KW
ha8kw

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2015.05.26. 16:14

Sziasztok!

A "cqww_rules_2015_draft1" 05.18-án kelt változata már 05.25-én módosításra is került:

http://cqww.com/blog/wp-content/uploads/2015/05/cqww_rules_2015_draft2.pdf

Az alábbi változásokat tapasztaltam:

VII/A - enyhült - a távolság 200 helyett 250 miles lett

VII/B - enyhült - a távolság 300 helyett 400 km lett

VIII/2 - szigorodott - a "CW dekóder" használata is ASSISTANCE -nak minősül

IX/5 - szigorodott - KÖTELEZŐ a hatóság által kiadott vagy engedélyezett használható hívójel

IX/9 - enyhült - nem a QSO után, hanem a VERSENY után nem megengedett a hívójel és az ellenőrző szám javítása

X/1 - szigorodott - a pontos frekvencia helyett az AKTUÁLIS frekit kell tartalmaznia a lognak

XI/3 - szigorodott - a beküldési határidő után érkező logok is listázva lesznek az eredményekben, de nem jogosultak díjazásra

XII/A(1) - szigorodott - nemcsak a verseny alatt, hanem utána sem illik megbeszélni, vagy egyeztetni egyetlen összeköttetést

XII/B - enyhült - megfigyelő látogatása/fogadása kérhető a versenyzőtől, amennyiben a megfigyelő számára az állomás teljes
hozzáférése hátráltatásra kerül, úgy a résztvevő átkerülhet CHECKLOG pozícióba (nem DQ lesz)
-------------------------------------
Számomra továbbra sem világos a X/8 pont (log visszahívás), hogy miért 30 nap van biztosítva, mikor a log beküldési határideje ÖT NAP. Megmagyarázná valaki, lehet, hogy csak én nem értem itt az angolt :D

Eltelt egy hét és máris szinte a kritikus pontok mindegyike javításra került :D
Természetesen a WW versenyek idei időpontjáig még további változtatás is elképzelhető.

Az teljes mértékben látszik, hogy a szabályzás abba az irányba mutat, hogy az eddig ismertté vált "kreativitások"-tól megtisztítsák a CQ WW versenyeket (amit persze majd követhetnek mások is).

Bízom benne, hogy a szabályzást mindenki (legalább itthon) követni fogja és betartja az abban leírtakat.
A renitensek kiszűrése pedig megmarad a CQ verseny bizottság ( CC ) számára :D

73!
PISTIQ
HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: HA5NB » 2015.05.25. 10:42

Kedves Zoli!

Egy kérdésem lenne: a WW győztesei régebben postán kaptak papír-alapú oklevelet.
Megszűnt ez a gyakorlat és már csak PDF-ben kapjuk meg?
73, Gabi
HA5NB

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2015.05.22. 22:22

Sziasztok:

HA6PX Csaba irta: "A sávhatárok betartása ügyben semmi új nem történt. Egyedül arról van szó, hogy a mindig is meglévő szabályt ellenőrzik miszerint mindenki köteles betartani a saját országán belüli szabályokat is. Ezt ellenőrizni lesz melós, mivel a logvezetők szívfájdalom nélkül belogolják a vételi frekit. "

HA1AG: A logvezetotol es a hozzakapcsolt radio kobinaciojatol fugg, hogy melyiket. Pl a Wintest az FT1000MP eseteben az A-VFO-et, akkor is, ha a B-VFO volt kivalasztva adasra. Ha az A-n adsz, es a B-n veszel, akkor az MP eseteben a jo freki (adas freki) kerul a logba. Mas radio es versenyprogram eseteben mas-es mas. Viszont a logellenorzes soran jol kiszurhetok az engedelyezettt savon kivuli kusok.

73, Zoli HA1AG
HA1AG

HozzászólásSzerző: HA6PX » 2015.05.22. 21:46

Sziasztok !

A sávhatárok betartása ügyben semmi új nem történt. Egyedül arról van szó, hogy a mindig is meglévő szabályt ellenőrzik miszerint mindenki köteles betartani a saját országán belüli szabályokat is. Ezt ellenőrizni lesz melós, mivel a logvezetők szívfájdalom nélkül belogolják a vételi frekit. Egyenként (vagy szúrópróbaszerűen) vissza kell hallgatni. Megjegyzem azóta probléma amióta pontos frekis LOG-ok állnak rendelkezésre az értékeléshez.

A remote állomás szerintem tiszta ügy ha betartják, hogy minden (rádió)berendezésnek egy helyen kell lennie és a rádióállomás QTH-jára szóló hívójelet használsz. Az, hogy USA-ban használsz egy REMOTE-ot HA9PP hívójellel az NEM EZ a kategória, az nincs rendben. A remote-ot a magyar kiírások is személyre szabottan (és ostobán) tiltják de nem ártana leszögezni, hogy ez nem a kánaán.

Alapvetően a jó szabály az ami ellenőrizhető.

73...Csaba-HA6PX
HA6PX

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2015.05.22. 20:51

Pistiq,

Koszonom az eszreveteledet. Szemely szerint nem ertek egyet a felveteseddel. A tavvezerelt allomasok technologiaja az adoengedelyben foglaltak betartasa mellett egy elfogadott es korunk korlatai miatt egyre gyakoribb modja a radiozasnak. Ld. a legutobbi IARU konferencia errol szolo ajanlasat.

A lenyeg azon van, hogy csak egy QTH-rol szarmazo informaciokat hasznalj fel az osszekotteteshez. Eloiras, hogy az ado- es a vevoantennanak es berendezesknek egy helyen kell lenniuk. Ez a szabalymodositas ezt egyertelmusiti.

73, zoli ha1ag
HA1AG

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2015.05.22. 20:46

Szia Pistiq!

Koszonom kerdeseidet!

HA9PP: "A SÁVON KÍVÜLI FORGALMAZÁS beemelése - amíg az egyes RÉGIÓK esetében más és más a kiosztás/ajánlás - addig problémákat okozhat, vagy rosszul gondolom?"

HA1AG: igen. Pl A savhatarok be nem tartasa. Jo pelda erre a 7200 feletti tartomany, ahol gyakran hallunk karib es amerikai allomasokat. Elofordulhat, hogy az op veletlenul egy ilyen spotra kattint, es nem veszi eszre, hogy savon kivul ad. Erre jobban oda kell figyelni ezentul. Vannak olyanok, akik rendszeresen kusoznak a savhataraikon kivul. Ennek a megszunteteset celozza ez a modositas.

A legtobb logprogramot be lehet arra allitani, hogy ezeket a savkorlatokat vegye figyelembe, es pl. ne adjon oda spotokat.

HA9PP: "a QRG megadásának a logban kHz pontosságúnak kell lenni? (még nem olvastam az általad megadott blog leveleit)"

HA1AG: Igen. A cabrillo formatumnak megfeleloen.

73!

zoli ha1ag
HA1AG

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2015.05.22. 16:57

Elemezve a kiírás tervezetet, kiszúrtam a GENERAL pontok között a REMOTE lehetőség biztosítását:

5. Remote operation is permitted if the physical location of all transmitters, receivers, and
antennas are at one station location. A remotely operated station must obey all station license,
operator license, and category limitations. The call sign used should be the call sign issued
or permitted by the Regulatory Authority of the station location.

Ha ezt engedélyeznék, akkor nyilatkozni kellene a résztvevőnek a REMOTE használatáról és KÜLÖN KATEGÓRIÁBAN kellene értékelni!!!!!
Ezzel elismerve a technikai feltételek közötti különbséget is!!!
Ha nincs külön kategória erre az esetre, akkor TÖRÖLNI kellene ezt a pontot!!!!

73!
PISTIQ
HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: HA9PP » 2015.05.22. 16:46

Sziasztok!

Zoli!

- A SÁVON KÍVÜLI FORGALMAZÁS beemelése - amíg az egyes RÉGIÓK esetében más és más a kiosztás/ajánlás - addig problémákat okozhat, vagy rosszul gondolom?

- a QRG megadásának a logban kHz pontosságúnak kell lenni? (még nem olvastam az általad megadott blog leveleit)

73!
PISTIQ
HA9PP
HA9PP

HozzászólásSzerző: ha7tm » 2015.05.20. 17:51

- az elmezony allomasainal a frekvenciainformacio megadasanak a kotelezettsege (CAT),

Éppen ideje volt. Nem akarom elhinni, hogy nagy nevű állomások már csak a DXCluster véget is, ne használnák a CAT lehetőséget.
Legyek rosszindulatú? Gumi logozás véget. :evil:
Én szívesen venném ha inkább sorszámot adnánk a versenyen így sokkal jobban tisztulna a verseny

73! Tibi 7tm
ha7tm

2015 CQ WW szabalytervezet

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2015.05.20. 08:47

A CQ WW versenyigazgatoja, Randy K5ZD a blogjan megjelentette a 2015-os szabalyzat tervezetet.

Fobb valtozasok:

- a savonkivuli forgalmazas szankcionalasa,
- az elmezony allomasainal a frekvenciainformacio megadasanak a kotelezettsege (CAT),
- pontositasok, egyertelmusitesek

http://cqww.com/blog/preview-of-2015-cq ... e-changes/

A kommentjeiteket kuldhetitek nekem, vagy direktben a Randynek. Az itt publikalt velemenyeket osszegezni fogom, es a CC fele tovabbitom, mint a HA contest tabor velemenyet.

73, zoli ha1ag
HA1AG

CQ WW szabályok, hírek

HozzászólásSzerző: HA1AG » 2015.05.20. 08:41

A CQ WW versenyekrol inditott forum. Ezen a forumon fogom publikalni azokat a hireket, amelyeket a CQ Contest Committee tagjakent szeretnek megosztani Veletek. Eszreveteleiteket, javaslataitokat varom. udv, Zoli HA1AG
HA1AG

Vissza: CQ WW szabályok, hírek

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség